Zoho Writer

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 8 Şubat 2010 tarihinde açılan konu 1. Google Docs ile Microsoft Office'e meydan okuyan Google, bu alanda pek de yalnız sayılmaz. Zoho Writer, birçok açıdan Google Docs ile benzerlik gösteren ve dosyaların kolayca internet üzerinden diğer kişilerle paylaşılabilmesine olanak tanıyan ücretsiz bir servistir. Google Docs ile aynı renk temasına sahip olan Zoho Writer, Google Docs'tan farklı olarak Excel veya PowerPoint gibi araçları içermez. Sadece Word'ün bir alternatifi olabilen Zoho Writer ile .doc veya .docx formatındaki dosyalar üzerinde çalışabileceğiniz gibi, yazılımın kullanımı da Word'ü pek aratmıyor denilebilir.

  Paylaşım ve Ortak Çalışma
  Dökümanlarınızı çevrimiçi olarak arkadaşlarınızla bireysel bazda veya grup halinde paylaşın. Gerçek zamanlı olarak ortak çalışın.
  Çevrimdışı Destek
  Internet bağlantısı olmadan bile dökümanlara erişin ve düzenleyin. Çevrimdışı döküman düzenlemeleri çevrimiçi olduğunuzda senkronize edilecektir.
  Bloga gönder
  Dökümanları bütün dünyayla paylaşmanın güzel bir yolu. Dökümanlarınızı bloga yayınlamak için Zoho Writer'ın içerik zengini WYSIWYG düzenleyicisinden faydalanın.
  Dökümanları İçe Aktar / Dışa Aktar
  Dökümanları masaüstünüzden, Google Dökümanlarından ya da webde herhangi bir yerden yükleyin. Aynı şekilde, dökümanları bilgisayarınıza kaydedin.
  Sayfa Görünümü Düzenlemesi
  Dökümanlarınızı gerçek kağıda yazar gibi yazmanın keyfini yaşayın. Baskıda görmek istediğiniz şekilde düzenleyin.
  Şablon Kitaplığı
  Şablon kitaplığımızdan bir hazır şablon koleksiyonu seçerek dökümanınızı oluşturun