Zeytinyağı Sağlık ve Güzellik Kaynağı

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 11 Ekim 2011 tarihinde açılan konu


 1. Pürüzsüz bir cilt için Zeytinyağı
  Pürüzsüz ve sıkı bir cilt için zeytinyağı
  Zeytinyağı güzellik kaynağıdır

  Sıkı ve pürüzsüz bir cilt için kullandığınız zeytinyağı miktarını artırın. Çünkü tekli doymamış yağlar ve fitonurirent antioksidan polifenollcr bakımından zengin olan zeytinyağı, günlük anti-aging ihtiyacınızın en önemli parçasıdır.

  Araştırmacılar diyetleri ve güneşe maruz kalan bölgelerde yaşayan insanların ciltlerini kıyaslamışlar ve yüksek miktarda zeytinyağı, sebze ve yeşillik tüketenlerin daha az kırışıklığa sahip olduğunu görmüşler.

  Aklınızda bulunsun: Daima soğuk presli işlenmemiş zeytinyağı edinmeye özen gösterin çünkü bu rafine edilmemiş en iyi kalite zeytinlerden ısıya maruz bırakılmadan üretilmiş olan zeytinyağıdır!

  Zeytinyağı, sindirim sistemini etkiler; ister soğuk, ister sıcak olsun zeytinyağı mideyi çepeçevre koruyucu bir tabakayla sararak mide asitini azaltır. Gastrit ve ülsere karşı korumada etkin yardım sağlar.

  Zeytinyağı safra kesesinin kasılma ve safra salgılanmasını uyararak safra taşı oluşum riskini azaltır, hazmı kolaylaştırır. Kalp dostu zeytinyağı hayvansal yağların tersine kandaki kolesterol miktarını ve dolayısıyla kalp krizi riskini azaltır. Zeytinyağı sağlık ve güzellik kaynağıdır. Cilde ve saçlara çok faydalıdır. Cildi besler, korur ve yumuşatır.

  [​IMG]