Zeki Alasya neden öldü? Kısaca Hayatı

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Zeki Alasya neden öldü? Kısaca Hayatı

  [​IMG]
  Türk tiyatrosu ve sinemasının iyi, komik, düşündüren bazen de ağlatan adamı Zeki Alasya… Metin Akpınar’ın yarısı Zeki Alasya… Oyuncu ve yönetmen Zeki Alasya…

  Karaciğer hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede bugün saat 10.32’de hayatını kaybeden Zeki Alasya arkasında pek çok gözü yaşlı insan bırakıp gitti.

  18 Nisan 1954 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Zeki Alasya Robert Koleji’nin orta bölümünü bitirdi. 1959 yılında amatör olarak tiyatroya başladı. Dekoratörlük, rehberlik derken Devekuşu Kabare Tiyatrosu’nun kurucuları arasındaki isim oldu.

  Sinema ile 1973 yılında tanışan Zeki Alasya Metin Akpınar ile bir çok filmde başrolde rol aldı. Artık Zeki denince Metin, Metin denince Zeki akla gelir olmuştu. Onlar bir bütünün iki yarısından başka bir şey değillerdi.

  Zeki Alasya pek çok filmin yanı sıra yine pek çok dizide de rol aldı. En son olarak Küçük Ağa dizisi ile ekranlara gelen ünlü oyuncunun bu ani ayrılığı hem sanat dünyasına hemde sosyal medyaya bomba gibi düştü.

  Bengü
  O kadar üzüldüm ki! Çocukluğum elimden kayıp gitmiş gibi…Nasıl bi hüzün!Nurlar yağsın üstüne #ZekiAlasya

  Ebru Akel
  Zeki Alasya .. Cok uzuldum ?? dondum kaldim ben,kelimelerim. Cocukluk kahramanim hep hayran hep alkisladigim buyuk usta nurlar icinde uyu ..

  Armağan Çağlayan
  Ulan çok üzüldüm ya! Etimden et koptu sanki.

  Ata Demirer
  Çok ani çok acı..milletimizin başı sağolsun

  Zeki Alasya’ya Allah’tan rahmet, sevenlerine ve Türk milletine başsağlığı diliyoruz. Mekanın cennet olsun büyük usta…