Zekeriya Kökrek Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 22 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Zekeriya Kökrek Kimdir, Hayatı
  Zekeriya Kökrek Kimdir,

  Dr. Zekeriya Kökrek Kimdir?
  [​IMG]
  Psikiyatri uzmanı Zekeriya Kökrek 1963 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede, Psikiyatri Anabilim Dalı’nda 1994 yıllında psikiyatri uzmanı oldu. Nöroloji rotasyon eğitimini Prof. Dr. Nedim Zembilci’nin yanında tamamladı.

  Uzmanlık tezi “Obsessif-kompulsif Belirtili Şizofren Hastaların Tedavi Özellikleri” başlığını taşır.

  Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra, Prof. Dr. Ayhan Songar Nöro-Psikiyatri Enstitüsü’nde Prof. Dr. Ayhan Songar’ın yardımcılığını yaptı.

  Yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış makaleleri, kongrelerde sunulmuş tebliğleri bulunmaktadır. Türkiye Psikiyatri Derneği’nin kurucu üyesidir. Bir dönem Yeni Semposium dergisi editör yardımcılığını yaptı.

  Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, yüksek lisans dersleri vermektedir.

  Kurumların yönetim, yapılandırma ve işletim süreçleri konusunda endüstriyel psikoloji alanında hizmet sunan İmgelem Danışmanlık Eğitim ve Bilişim Hizmetleri Limitet Şirketi’nin kurucu ortağıdır.

  Özel ilgi alanı insanlığın kültür, uygarlık ve bilim tarihidir. Sibernetik biliminin yardımıyla, bilimler arasındaki kopukluğun ve aşırı uzmanlaşmanın oluşturduğu sorunların çözüleceğine inanmaktadır.

  İngilizce ve Almanca bilmektedir.

  Evli ve üç çocuk babasıdır.