Zayıflatan Yiyecekler Nelerdir?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 2 Ara 2013 tarihinde açılan konu

 1. Zayıflatan yiyecekler konusunda sizlere harika önerilerim olacak bayanlar.Aşağıda sizlerle paylaşacağım yiyecekler kilo vermenize yardımcı olacak besinlerdir.Harika yiyecekler olarak bilinen bazı besinlerin aynı zamanda vücudumuza fayda sağladığını biliyormuydunuz.

  kiloverdiren-besinler-.

  Bu yiyeceklerin aynı zamanda formda kalmamıza da yardımcı olduğunu biliyor muydunuz

  Brokoli çiğ ya da pişmiş fark etmiyor brokoli en çok kanser önleyici özelliğiyle tanınıyor.Bir porsiyonu 30 kaloriden daha düşük olduğu için kilo sorunlarını engellemede oldukça yararlı bir besin olduğunu unutmayın.

  Nohut Yarım fincan nohutta 2 gramdan daha fazla dirençli nişasta bulunuyor. Ayrıca lif, protein ve sağlıklı yağlar açısından da zengin bir tahıl. Tok tutma özelliğiyle diyetinize katkı sağlayabilir.

  Yulaf, lif açısından zengin bir besin. Bu nedenle bir porsiyon yulaf, gün boyunca tok hissetmenizi sağlar. Sadece yarım fincanı bile içerdiği 4.6 gram dirençli nişastayla, metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakımını sağlayan sağlıklı karbonhidrat almanızı anlamına gelir.

  Avokado Yağ yemekten korkmak için geçerli bir neden yok, tabii eğer yediğiniz yağ doğru yağ ise. Oleik asit, avokadoda bulunan sağlıklı tekli doymamış yağlardan oluşan bir bileşim. Her gün çeyrek ya da yarım avokado yemeye başlayıp bunu sürekli hale getirirseniz, karın yağlarınızın eriyip gittiğine şahit olabilirsiniz. Bu meyve aynı zamanda lif ve protein de içeriyor.

  Somon balığı Yağsız protein kaynakları, yağ eklemeden de tok hissetmenizi sağlar. Buna rağmen, 18-50 yaş arasındaki kadınların yüzde 50’si bu temel besini alması gerektiğini bilmiyor. Kırmızı etten daha yağsız olan somon balığı, sağlıklı tekli doymamış yağlar açısından zengin bir besindir.Aynı zamanda esmer pirinç ve armut tüketmenizde kilo vermenize yardımcı olan besinlerdendir.

  zayiflatan-besinler-.
   
  Son düzenleme: 2 Ara 2013