Zayıflamak İçin Pirinç!

'Sağlık Rehberi' forumunda zamaneanne tarafından 29 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Hem ekonomik oluşu hem de lezzetyle pirincin hayatımızdaki yeri tartışılmaz.Pirincin yeni yapılan bir çalışma ile zayıflatıcı etkisi de ortaya çıkarıldı.

  Bu çalışma, pirinç tüketen kişilerin pirinç yemeyen kişilere kıyasla fazla kilolu olma olasılığının daha düşük olduğunu, daha dar bel çevresine sahip olduğunu ve genel olarak daha sağlıklı bir beslenme düzenleri olduğunu gösteren yakın zamanda yayımlanmış iki çalışmayı da içeren gelişen literatüre katkıda bulunmaktadır.

  Kahverengi ve beyaz pirincin tokluk ya da doygunluk üzerindeki etkilerini inceleyen ilk insan klinik çalışmasında, Minnesota Üniversitesi Gıda Bilimi ve Beslenme Bölümündeki araştırmacılar, beyaz ve kahverengi pirinçten oluşan 400 kalorilik kahvaltıları 400 kalorilik standart glikoz çözeltili kontrolle kıyaslayan normal kilolu 20 erişkin erkek ve kadın arasındaki tokluk işaretlerini karşılaştırmıştır. Her denek farklı zamanlarda üç test kahvaltısı yapmış ve ardından araştırmacılar yemekten dört saat sonra açlık ve tokluğu değerlendirmiştir.

  Sonuçlar tokluğun test kahvaltıları arasında anlamlı ölçüde farklılık gösterdiğini, hem beyaz hem de kahverengi pirinçte glikozlu içeceğe kıyasla artan tokluk ve doygunluk yaşandığını göstermektedir.
   


Similar Threads: Zayıflamak İçin
Forum Başlık Tarih
Sağlık Rehberi Zayıflamak için yürüyün 18 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Zayıflamak için kesinlikle uzak durmamız gerekenler 17 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Zayıflamak İçin Akupunktur Noktaları 3 Ağustos 2012
Sağlık Rehberi Zayıflamak İçin Süt İçin 15 Aralık 2011
Sağlık Rehberi Zayıflamak İçin Nasıl Spor Yapmalı 18 Mayıs 2010