Zamanda yolculuğun imkansız olduğu kanıtlandı

'Teknoloji Haberleri' forumunda ZeuS tarafından 2 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Zamanda yolculuk Deneyi,
  Zamanda yolculuk imkansız,
  Zamanda yolculuğun imkansız olduğu kanıtlandı


  [​IMG]

  Einstein'ın hiç bir şeyin ışık hızından daha hızlı gidemeyeceği üzerine kurulu trafik yasası teorisi doğrulandı. Hong Kong'lu fizikçiler, bilim kurgu dışında zaman yolculuğunun imkansız olduğunu belirtti.


  Tek bir fotonun ışık hızından daha hızlı gidemediğini gösteren bilim adamları, zamanda yolculuğun imkansız olduğunu kanıtladı.

  Hong Kong Üniversitesi Bilim ve Teknoloji araştırma takımından Du Shengwang, fotonun ya da ışık biriminin, ışık hızından daha hızlı gitmemesinin, Einstein tarafından ortaya atılan 'trafik yasası' teorisine uyduğunu söyledi.

  HİÇ BİRŞEY IŞIKTAN HIZLI YOLCULUK EDEMEZ


  Du, konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

  "Einstein'ın ortaya attığı ışık hızının evrenin trafik yasası olduğu teorisinin, ya da basit bir dille hiç birşeyin ışıktan hızlı yolculuk edemeyeceği teorisinin doğruluğunu kanıtladık."

  Ortaya 10 sene önce atılan zaman yolculuğunun yapılabilir olduğu iddasına inanmadığını ifade eden Du, daha önce hiç denenmemiş olan bir deney yaptı.

  Fotonun ışıktan hızlı gitmediğini kanıtlamak amaçlı yola çıkan Du ve ekibi fotonun, yani ışık biriminin hızını ölçtü. Fotonun ışık hızından daha hızlı olmadığını ve 10 sene önce bunu iddia eden bilim adamlarının ise göz yanılmasına kandıklarını belirtti.

  Du, ayrıca bu bulguların bilim adamlarının Kuantum fiziği hakkında bildiklerini de etkileyebileceğini ifade etti.

  (teknolojide)