Yüzdeki Kahverengi lekeler nasıl geçer?

'Kişisel Bakım' forumunda Burcu tarafından 21 Ocak 2015 tarihinde açılan konu


 1. Yüzdeki kahverengi lekeler ciltte pigmentasyonun artması, yaşlılık gibi nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. Genellikle orta yaş ve üzeri kişilerde görülmekle beraber uzun süreler korumasız olarak güneş ışınına maruz kalmış kişilerde de görülmektedir. Yüzde ortaya çıkan kahverengi lekeler gebelikte yaşanan hormonal dalgalanmalar, cilt alerjisi, yetersiz kişisel hijyen, genetik nedenler, menopoz, stres ve depresyon sonucu oluşabilmektedir.
  kahverengi_lekeler.
  Yüzdeki kahverengi lekeleri tamamen ortadan kaldırmak bazı durumlarda mümkün olmasa da görünümlerini iyice azaltmak mümkün. Aşağıda kahverengi lekelerin görünümünü azaltmak için kullanabileceğiniz bazı ürünleri ve doğal yöntemleri bulabilirsiniz.

  E Vitamini Yağı : E vitamini antioksidan özelliği sayesinde ciltte duman, hava kirliliği, toz gibi dış etkenlerin oluşturduğu yıpranmaların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Kahverengi lekelerin üzerine düzenli olarak E vitamini yağı sürüldüğünde lekelerin azaldığı görülecektir.
  Hint Yağı : Hint yağı cildin yüzeyini pürüzsüzleştirme ve cildin doğal parlaklığına kavuşması için kullanılmaktadır.
  Aloe Vera : Aloe vera’nın cilt bakımı için yüzyıllardır kullanıldığı bilinmektedir. Ciltte oluşan kızarıklara ve tahrişe karşı en iyi bitkilerden biri olan aloe vera’yı yüzdeki kahverengi lekeler içinde kullanabilirsiniz.
  Limon : Limon suyunda bulunan ağartıcı bileşenler düzenli olarak kahverengi lekeler üzerine sürüldüğünde lekelerin renginin açıldığı görülmektedir.
  Beyazlatıcı Kremler : Yukarda bulunan doğal yöntemler dışında kahverengi lekelerin görünümlerini azaltmak için beyazlatıcı kozmetik kremler kullanabilirsiniz. Beyazlatıcı bir krem kullanacaksanız doğal içerikleri olanları tercih edin. Doğal içerikli kremler alerjik sorunlar yaşamanızı engelleyecektir.
   


Similar Threads: Yüzdeki Kahverengi
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Yüzdeki sivilce ve akne lekeleri nasıl geçer 27 Ekim 2015
Kişisel Bakım Yüzdeki Tüyler İçin Bitkisel Çözüm 2 Kasım 2013
Kişisel Bakım Yüzdeki Kırışıklıklar İçin Öneriler 10 Ekim 2013
Kişisel Bakım Yüzdeki Lekeler Nasıl Gider? 5 Kasım 2011
Kişisel Bakım Yüzdeki Sarkmalar İçin Doğal Öneriler 5 Ağustos 2011