Yüz yogası nasıl yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 21 Aralık 2013 tarihinde açılan konu


 1. Yüz yogası nedir ve nasıl yapılır öğrenmek istermisiniz bayanlar öyleyse hepbirlikte öğrenelim yüz yogası nedir ne işe yarar ve nasıl yapılır?

  Yüz Yogası Nedir? Yoga, bilindiği gibi sakinlik sağlayan ve vücudun rahatlayabileceği hareketler eşliğinde uygulanan bir yöntemdir. Yüz yogası, çeşitli alın masajları ve yüzün belli noktalarında kan dolaşımını arttırıcı hareketler eşliğinde gerçekleştirilen bir rahatlama ve gençleşme yöntemi olarak bilimektedir.

  Peki Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

  Yüz Yogası : Yüz yogası yaparken tamamen cildi harekete geçirmeye yönelik hareketler uygulanır. Alın bölgesinden başlayarak aşağı doğru inen bir yol izlenir. Genel olarak masaj vaari hareketler ile gerçekleştirilir. Alın bölgesinden ince ince ovarak yogaya başlıyorsunuz. Dağa sonra şakaklar, kaş kısımları ve dudaklar ile alakalı da çok çeşitli hareketler mevcuttur.

  Yanaklar için Yüz yogası;Eller yüzden yukarıya doğru hareket ettirilmek sureti ile; kaldırılır. Bir masaj gibi düşünürsek; elleri her iki yanağa koyarak; yukarı doğru kaldırma hareketini uygulayabilirsiniz. Ellerinize sürdüğünüz nemlendirici bir krem yardımı ile; yüzünüze yukarı doğru masaj yapmalısınız.

  Alın yogası ; Alın kırışıklıkları için yapılan masaj daha farklıdır. Her iki elin orta parmağını kullanarak; alnınıza yukarı doğru masaj yapmalısınız. Kırışıklığın neden olduğu; kötü görüntü zaman içinde kaybolmaya başlar. Sinir sisteminin de bir şekilde uyarılması gerekir.

  Göz çevresi için yoga hareketi yaparken; her iki elin işaret ve başparmağı ile; gözlerinizi mümkün olduğunca açmaya çalışın. Bu hareketi yaparken 5 saniye bekleyin ve bırakın. Bu şekilde üç tur devam edin. Bu hareket ile birlikte çizgiler açılır. Bu hareketi yaparken; direk karşıya bakmalısınız.

  Dudak Yogası; Dudakların kalınlaşması için kalem hareketini yapabilirsiniz. Dudağınızın arasına bir kalem alarak, çevirmeye çalışmalısınız. Bu hareket ile, dudaklarınız zaman içinde kalınlaşacaktır.

  Yanak sarkması için en yaygın yoga hareketi; balon şişirmektir. Nefesinizi alıp; balon şişirerek yanak kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Yanaklardaki sarkmaya çok iyi gelen bu hareket ile birlikte; yüzünüzde bir toparlama görebilirsiniz. Balon hareketini uygularken ilk zamanlar zorlanabilirsiniz. Bunun için ilk günlerde daha az şişirebilirsiniz. Zaman içinde şişirmenin miktarını biraz daha artırabilirsiniz. Balon hareketi uzun zaman içinde; çok iyi bir harekettir.

  Yüz yogası hareketlerini her gün kendinizi zorlamadan uygulayabilirsiniz.

  yüzyogasi-naisl-yapilir-.jpg