Yüz yogası nasıl yapılır

'Kadınların Dünyası' forumunda ZeuS tarafından 8 Şubat 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Yüz yogası ne işe yarar nasıl yapılır

  Yüz Yogası ile Yüz kusurlarınızı giderin.Her ortamda kolayca yapabileceğiniz yüz yogasıyla doğal yollardan kırışıklık ve sarkmalardan kurtulabilirsiniz.Üstelik hiçbir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan..Yüz yogası yapmak için önce elinize bir ayna alın ve bütün hareketleri ayna karşısında yapın. Yaptığınız hareket sırasında yüzünüzün başka bir yerinde çizgi oluşmamasına dikkat edin. Yani kaş yapayım derken göz çıkarmayın..

  Kaş ortası çizgisi için

  Sol elinizin orta parmağını kaşlarınızın ortasına hafifçe bastırın. Diğer elinizin orta parmağıyla aynı hizada alnınızın üst kısmına hafifçe bastırın. Sol elinizle kaş ortasından yukarı, diğer elinizle saç köküne yukarı doğru masaj yapın. İki elinizi kullanarak hareketi birkaç defa tekrar edin.


  Gıdı ve alt yanak sarkmaları için

  Kalem yerine bu defa bir kaşık alın dudaklarınızın arasına. Alt dudağı, çeneyi öne doğru çıkarın ve yukarı bakın. Alt yanak kasları, çene, boyun kasları, gıdı tümünün gerildiğini göreceksiniz. Kas gerilince çalıştığınız bölgenin kısaldığını ve alt yanaktaki sarkmaların sıkılaştığını göreceksiniz. Prensip kasları kısaltmak. Mutfakta yemek yaparken kolaylıkla yapabileceğiniz bir harekettir.