Yüz yogası hareketleri nelerdir

'Kişisel Bakım' forumunda Sitem tarafından 26 Haziran 2011 tarihinde açılan konu


 1. Yüz yogası hareketleri
  yüz yogası nasıl yapılır

  Yüz yogası hareketleri nelerdir

  YOGA 1

  Göz altı ve kaşınızı bir arada tutarak hafifçe gerin ve gözlerinizi kısarak 10 saniye bekleyin. Bunu sabah öğlen akşam tekrarlayabilirsiniz.

  Klasik yoganın içinde bir bölüm olan ve tüm dünya ile birlikte Türkiye'de de ilk kez Siddashram Yoga Merkezi'nin uzmanlarından Lourdes Çabuk tarafından uygulanan 'Güzellik Yogası' hem içerden hem de dışardan yapılan çalışmalarla cildinizi ve yüzünüzü daha genç sağlıklı ve güzel kılmayı hedefliyor. Doğru beslenme nefes çalışmaları ve yüze yönelik egzersiz hareketleri birleşince ortaya neşter altına yatmadan da güzelleşilebileceği gerçeği çıkıyor.

  YOGA 2

  Gözleri yukarı kaldırıp aşağıya doğru bakarken kaşları çatıp 10 saniye bekledikten sonra bırakın ve bunu en az 3 defa tekrarlayın. Derin kırışıklıklarda bunu sabah öğlen akşam tekrarlayabillirsiniz. Günümüz toplumlarında fiziksel görünümün ne kadar önemli olduğu inkar edilemez bir gerçek.

  Gerek kadınlar gerekse erkekler daha genç ve bakımlı görünebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Kimileri güzellik merkezlerinden çıkmıyor kimileri de spor salonlarından... Ancak insanların çoğunun ihmal ettiği bir bölge var; o da yüzleri...

  YOGA 3
  Bir kaşığı şekilde gibi ağzınıza koyarak yukarı kaldırın. 10 saniye bekleyin. Bu hareketi de günde 3 kez uygularsanız yüz kaslarınızdaki sarkmaları önlemiş olacaksınız.


  YOGA 4
  Kalemi ağzınızda içe doğru çevirerek yapacağınız hareketle de hem yanak kaslarınızı çalıştıracaksınız hem de dudaklardaki sarkmayı önleyebileceksiniz. Kısa süre sonra dudaklarınız silikon yaptırmış gibi dolgunlaşacak.


  YOGA 5
  Parmaklarınızla göz kapaklarınızı yukarı doğru çok sıkı olmamak şartıyla çekin. Yine 10 saniyeden fazla olmamak şartıyla bu egzersizi de günde 3 kez dikkatlice tekrarlayabilirsiniz. DOĞRU BESLENME ŞART Nasıl doğru beslenebiliriz? Su içmek çok önemli. Ama günde 5 litre su içmek yanlış çünkü böbrek zorlanıyor. Benim tavsiyem şu; birgün çok yemek yediyseniz ertesi gün sebze ve meyve yiyerek vücudunuzu arındırın. Bu sayede cildinizi de toksinlerden temizlemiş olursunuz.

  YOGA 6

  Ağzınızı tam olarak açıp 3-4 saniye bekledikten sonra dudaklarınızı da büzüştürerek gözlerinizle birlikte kapayın.

  Kaşlarınızı çattıktan sonra mutlaka günde 5-10 kez avuçlarınızla alnınızı germelisiniz.

  Gülmenin yüz kasları için yanlış olduğu tezini de çürüten bu yoga egzersizlerinde yanak kaslarının kısa olmasının daha sağlıklı olduğu belirtilirken gülmekten kesinlikle uzaklaşılmaması gerektiği de belirtiliyor.
   


Similar Threads: Yüz yogası
Forum Başlık Tarih
Kişisel Bakım Yüz yogası nasıl yapılır? 21 Aralık 2013
Kişisel Bakım Kaşlarınız için yüz yogası nasıl yapılır 21 Aralık 2013
Kişisel Bakım Yüz Yogası Resimli 26 Haziran 2011
Kişisel Bakım Yüzdeki sivilce ve akne lekeleri nasıl geçer 27 Ekim 2015
Kişisel Bakım Yüzdeki Kahverengi lekeler nasıl geçer? 21 Ocak 2015