Yüz Şekline Göre Şapka Modelleri

'Moda Rehberi' forumunda Yasemin tarafından 13 Mart 2013 tarihinde açılan konu


 1. Yüz Şekline Göre Bayan Şapka Modelleri


  Şapka takmanyı seven bayanların bir çoğunun bilmesi gereken şeylerden birisidir yüz şekline göre şapka nasıl olur hangi yüz tipine nasıl bir model şapka kullanılır eğer şapka takmak istiyorsanız sizlerde bunları öğrenmelisiniz bayanlar..Aşağıda sizlere yüz şeklinize göre nasıl bir şapka modeli almalıısnız naıl bir şapka takabilirsiniz kısaca açıklamaya çalışacağız.  Yuvarlak yüzler için şapka seçimi nasıl olmalı


  İtiraf edelim, şapka ve bereler en çok size yakışıyor. Yüzünüzü ovale daha yakın göstermek için daç diplerinizi kabartmanız gerekiyordu. Bu kez saçlarımız kapalı olduğuna göre şapkamızı yukarıda kullanabiliriz. Kenarı oval ve içe doğru burgulu modelleri tercih edin. Kullanırken şapkayı alnınıza düşürmeyin.

  [​IMG]

  Küçük, dolgun yüzler için şapka seçimi nasıl olamlı;

  Bir İngiliz asilzadesi olmak için doğmuşsunuz! Fırfırlı detay modası devam ederken dalgalı kenarlı geniş şapkaları tercih edebilirsiniz. Yüzünüz küçük olduğu için sınırsız şekilde büyük modeller kullanabilirsiniz. Fakat açık renkler olmasına dikkat!

  [​IMG]

  Uzun, kemikli yüzler için şapka seçimi nasıl olmalı?

  Zaten karakteristik olan yüzünüzü aman geniş şapkalarla örtmeyin! Özellikle yanlarda kepsiz modelleri kullanın. Fötr şapkalar size çok yakışacak.

  Oval, kalp şekilli yüzler için şapka seçimi nasıl olmalı?

  Panama şapkaları tam olarak sizin yüzünüz için yaratılmış.Yüzünüze düşen ince gölgeler yüz şeklinizle mükemmel bir uyum içinde görünecek. Bir de hatırlatma yapalım: Bu sene örgüler ve hasırlar çok moda!

  İşte her yüz tipine uygun modellerin yer aldığı şapka modelleri..

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]