Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri Resimli

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 6 Mart 2013 tarihinde açılan konu


 1. Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri  Yüz şeklinize göre Gözlük seçimi yapmabilmek için yazımızı dikkatlice okumanızı öneririz her yüz şekline göre nasıl gözlük modeli almalı kullanmalı hep birlikte öğreniyoruz.

  [​IMG]

  Eğer Yüz şekliniz Oval ise Oval yüz şekli en dengeli ve sorunsuz yüz şeklidir.. Eğer siz de oval yüzlere mensupsanız şanslısınız demektir. Çıkık elmacık kemikleri, alına göre biraz daha dar olan bir çene yüz şeklinizin en belirgin yönleri. Alnınızın genişliği, gözlerinizin yapısı her şey öyle dengeli ki, neredeyse altın oranı tutturdunuz!Bu şansınızın avantajı istediğiniz güneş gözlüğünü seçip beğenip keyfinize göre takabilecek olmanızdır.

  [​IMG]

  Kalp şeklinde bir yüze cuk oturan bir güneş gözlüğü bulmak biraz daha zorlayıcı. Öncelikle eğer geniş bir alına, geniş elmacık kemiklerine ve dar bir çeneye sahipseniz yüz şekliniz kalp demektir.Güneş gözlüğünüzden beklentiniz çene bölgenizi daha geniş göstermesi ve yüz şeklinizi baştan aşağı dengelemesi olmalıdır.

  [​IMG]


  Eğer Yüz şekliniz yuvarlaksa geniş bir yanak bölgesine sahipsiniz.Güneş gözlüğünüzü seçerken dikkat etmeniz gereken husus gözlüğünüzün yüzünüzü daha uzun göstermesi ve yuvarlak hatlarınızı sertleştirmesi.Yüz şeklinize uygun olan belirgin ve köşeli çerçeveler tercih etmelisiniz..

  [​IMG]

  Kare Geniş bir alnınız, kare şeklinde ve geniş bir çeneniz varsa bu yüz şekline sahipsiniz. Zaten keskin hatlara sahip olduğunuz için yapmanız gereken güneş gözlüğünüzle yüz hatlarınızı biraz yumuşatmaya çalışmak ve alnınız ile çenenizi daha dar göstermek.Kenarları yuvarlatılmış gözlük çerçeveleri seçebilirsiniz.


  [​IMG]