Yüz Şekline Göre Çerçeve Seçimi

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 12 Mart 2013 tarihinde açılan konu


 1. Yüz Şekline Göre Çerçeve Nasıl Seçilir


  Güneş gözlüğü alacaksınız ve yüz şeklinize göre nasıl bir gözlük çerçevesi almanız gerektiği konusunda hiç bir fikriniz yokmu işte sizlere bu konuda kıs bilgiler Yüz Şekline Göre Çerçeve Nasıl Seçilir;Mutlaka Alacağınız gözlüğün üzerinde mutlaka sizin yüz şeklinize uygun olmasına özen gösterin.

  Gözlük çerçevesinin yüzün büyüklüğüyle orantılı olması gerekir. Bu da genel olarak küçük yüzlere küçük çerçeve ve daha büyük yüzlere de daha büyük çerçeve anlamına gelir.Yüz şeklinin tam tersi olmalı.

  Oval yüzler için ; Oval yüze hemen her çerçeve uyar. Yumuşak köşeleri olan ve şakağa doğru yükselen kare şeklinde çerçeveler oval yüzlere özellikle yakışır.Çerçeve önerileri: Herhangi bir çerçeve.

  Yuvarlak yüz: Çerçevelerin yüzü daha uzun ve ince göstermesi gerekir (tabii isteğe bağlı). Genel anlamda aranması gereken, yüzün en geniş kısmına eşit veya çok az daha geniş çerçevelerdir. Yüksek şakaklı çerçeveler daha uzun bir profil etkisi verir.Çerçeve önerileri: Köşeli veya dikdörtgen, genişçe çerçeveler.

  Elmas şekilli yüz: Bu yüz tipinin özellikleri, geniş veya yüksek elmacık kemikleri, dar alın ve çenedir. Oval çerçeveler yüzün kenarlarını yumuşatır, yumuşak kıvrımları olan kare çerçeveler de aynı etkiyi yaratabilir. Her durumda çerçevenin elmacık kemiklerinin genişliğinden daha geniş olmamasına dikkat etmelisiniz.Çerçeve önerileri : Oval, kare, çerçevesiz.

  Uzun yüz: Uzun bir yüz ve şakaktan yanağa düz çizgileri olan bu yüz tipinde yuvarlak ve kare çerçeveler çok başarılıdır. Yüzün en geniş yerinden daha geniş olmayan bir çerçeveyle, yüzün olduğundan daha geniş ve kısa görünmesi sağlanabilir.

  Çerçeve önerileri: Çerçevelerin üst kısmı veya sapları kalın olabilir. Enine hatları kısa, boyuna hatları uzun olan çerçeveler de bu yüze göredir.

  Kare yüz: Bu tip yüzde, kuvvetli bir çene çizgisi, geniş bir alın ve elmacık kemikleri bulunur. Köşeleri yumuşatmak için yumuşak, kıvrımlı çerçeveler seçilebilir. Klasik oval çerçeveler de bu yüz tipine yakışır.Çerçeve önerileri: Oval, yuvarlak.

  Üçgen yüz: Göz bölgesi vurgulanarak yüzün alt kısmındaki vurgu azaltılmalıdır. Şakağa doğru sivrilen çerçeveler bu dengeyi sağlamakta yardımcı olabilir. Alt çerçevesi olmayan metal modelleri de deneyebilirsiniz.Çerçeve önerileri: Üst hatları düz olan çerçeveler.
   


Similar Threads: Yüz Şekline
Forum Başlık Tarih
Bunları biliyormusunuz Yüz Şekline Göre İnsan Karakterleri 10 Mart 2013
Bunları biliyormusunuz Yüz Şekline Göre Gözlük Modelleri Resimli 6 Mart 2013
Bunları biliyormusunuz Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü 5 Mart 2013
Bunları biliyormusunuz Mobilya yüzeyindeki leke nasıl çıkar? 17 Mayıs 2016
Bunları biliyormusunuz insan yüzünün simetri ile ilişkisini açıklayınız 16 Kasım 2014