Yüz Şekline Göre Burun Estetiği

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 3 Mart 2013 tarihinde açılan konu


 1. Yüz Şekline Göre Burun Estetiği Hakkında Bilgi  Burun Estetiği Burundaki şekil ve nefes alma ile ilgili problemlerin giderilmesi amacıyla burun içi ve dışının yeniden yapılandırıldığı Tıp, Mimarlık-Mühendislik ve Sanatın birleştiği çok özel bir ameliyat türüdür.

  [​IMG]

  Estetik burun ameliyatı, dünyada kadınların da erkeklerin de en çok yaptırdığı operasyon. Bunun nedeni burnun yüzün tam ortasında olması ve en ufak hata veya oransızlığın bile dikkati çekmesi.
  Burunda yapılacak düzeltme ise yüz görümünü son derece olumlu etkiliyor.

  Güzel burun estetiği, hokka burun değil, doğuştan gelen güzel burun gibi kişinin kemik ve kıkırdak yapısına uygun, normal anatomiyi bozmadan sadece kusurların giderildiği bir operasyon olmalıdır.Burun estetiğinde altın kurallar yerini, düzgün uyumlu, ışık oyunlarıyla doğallaştırılmış ve kaş-göz uyumunu iyice ortaya çıkaran operasyonlara bıraktı.


  Bu durum düzgün, simetrik, yüze uyumlu, dışarıdan bakıldığında ameliyat yapıldığı belli olmayan, uygun uzunluk ve yükseklikte, kaş ve göz uyumunu iyice belirginleştiren, hoş bir görüntü meydana getiriyor.

  [​IMG]

  Burun estetiği yaptırmak isteyen birçok kişi, ameliyat öncesinde bir takım korkuları olmaktadır. Bu endişeler arasında daha çok, kişinin yüzüne uygulanacak olan burun estetiğinin, yüz şekline uygun olup olmayacağıdır. Bu tür endişelerden arınmak için yapılması gerekilen ilk şey, ameliyat öncesinde doktorla bir ön görüşme yapılmaktır.