Yüz şekline göre allık sürme teknikleri resimli

'Kişisel Bakım' forumunda Demet tarafından 10 Nisan 2014 tarihinde açılan konu


 1. allik.jpg
  Allık sürmenin de püf noktaları olduğunu her yazımızda söylüyoruz. Şimdi nedir bu püf noktalar ona bir göz atalım.
  Makyaj yapmanın da bir sanat olduğunu hatırlatarak başlayalım yazımıza. Bu sanatı bir şekilde öğreneceğiz başka yolu yok. Yüz tipinize uygun yapılan makyaj her zaman daha güzel gösterecektir sizi. Evet yüz tipiniz çok önemli... Allık sürerken de yine bu noktaya dikkat etmek gerekir. Yüz şeklinize göre allık süreceğiniz yerler değişiklik göstermektedir.
  Şimdi bakalım hangi yüz tipine nasıl allık sürmek gerekir.

  OVAL YÜZLER: Yapmanız gereken toz pudra ile elmacık kemikleriniz üzerini abartmadan aydınlatın. Köşeli fırça yardımıyla yanak çukuru dediğimiz kısma allığınızı sürün. Böylece yanaklarınızı ön plana çıkarmış olacaksınız.

  KALP ŞEKLİNDEKİ YÜZLER: Kalp şeklinde yüzünüz varsa alın elinize allığınızı ve fırçanızı geçin ayna karşısına. Gülümseyin ve elmacık kemiklerinizin çıkmasını sağlayın. Allığı elmacık kemiklerinizin üzerine dairesel hareketlerle sürün. Şakaklara doğru kaydırarak allık sürme işini bitirin.

  KARE YÜZLER: Kare yüze sahipseniz yapmanız gereken yanaklarınızın burna yakın kısmından başlayıp geriye doğru allık sürmek. Yanlış anlaşılmasın elmacık kemiklerin üzerine sürmeyeceksiniz allığı yanaklarınızın ön kısmına sürün bu teknik yüz hatlarınızı yumuşatacaktır.