Yüz Şekilinize Uygun Kaş Modeli Hangisi?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 2 Ekim 2013 tarihinde açılan konu


 1. Kadınlar için kaşlar çok önemlidir yanlış kaş alınması tüm yüz ifadesini etkiliyeceği için bu konuda kadınlar oldukça hassas davranıyorlar haklı olarak.Yüz ifadesini etkileyen kaş alımı oldukça mühimdir en küçük bir yanlış bakışlarınızı ve görüntünüzü etkiliyebilir.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/kasseklinizhangisi-40177.jpg]kasseklinizhangisi-40177[/IMGALT]

  Size en uygun kaş modeli nasıl olmalı yazımızı dikkatlice okursanız hangi kaş şekli sizin yüzünüze uygun öğrenebilirsiniz.

  Eğer siz düşük bir göz yapısına sahipseniz, kaşlarınıza biraz geniş ve hafifçe düz bir şekil vermelisiniz.Yalnız kaşlarınızı yukarı doğru çekik yapmamaya özen gösterin.
  Göz yapınız küçük ise, kaşlarınızı inceltip yay biçiminde almamalısınız.Böyle bir kaş modelinin gözlerinizi olduğundan küçük göstereceğini unutmamalısınız.Tam tersine biraz kalınlaştırıp şakaklara doğru uzatmayı deneyin.

  Gözleriniz biraz iri ve yuvarlaksa, kaş çizginizi biraz indirip kalınlaştırabilirsiniz. Üst kısımdan alınan kaşlar kaşınızın inmesine neden olacağı için kalın ve bir sıra inen kaş, göz üzerinde gölge oluşturup bir nebze de olsa göz yuvarlaklığını kamufle edilmesini sağlayacaktır.

  Eğer kısa kaşlara sahip biriyseniz yumuşak uçlu bir kaş kalemi sayesinde kaşlarınızı şakaklara doğru çekebilirsiniz. Zaten kaşlarınızın uç kısmı çıkmıyorsa bir doktora görünmeniz yararlı olacaktır.

  Seyrek kaşlarınız varsa kendinize yumuşak uçlu ve pudra içerikli bir kalem edinmelisiniz. Pudralı kalemler tarandıkları zaman kaşın arasında dağılır ve kaşın doğal rengi gibi bir görünüm kazanır.

  Son bir ayrıntıya deyinmek istiyorum Özellikle siyah kaş kalemlerinden uzak durmalısınız yüzünüzü ve bakışlarınızı sertleştirecek bir renktir siyah kalemler. Hatta kaşlarınız doğal siyahsa bile koyu kahve rengini siyah kaleme tercih etmenizde fayda vardır.