Yüz Maskesi Yapmak için en uygun meyveler

'En Güzel Şiirler' forumunda Sitem tarafından 25 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu


  1. Her gün güneşten, hava kirliliğinden, sigaradan ve diğer çevresel faktörlerden etkilenen cildin yumuşaklığını ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için vitamin deposu meyvelerden yardım alabilirsiniz.
    Mango, elma, avokado ve kivi gibi meyvelerle hazırlanan yüz maskeleri hücre yapısına destek olarak cildi ölü cilt hücrelerinden temizler ve antioksidan etkisiyle yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerini geciktirir.
    Avokado : C vitamini bakımından oldukça zengin olan avokado cildi nemlendirirken olumsuz çevre koşullarına karşı güçlendirir. Cildin yağ dengesini sağlayarak sivilce ve akne oluşumunu engeller. Avokadonu kabuğunu soyduktan sonra bir kaşıkla iyice ezerek yüzünüze sürebilirsiniz. Maskeyi 20 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.
    Kivi : İçerdiği C vitamini ve su ile cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayan kivi yaşlanmanın etkilerini geciktirmek için kullanılabilir. Özellikle kuru ciltlerde etkili olan kiviyi bir miktar yoğurt ve balla karıştırarak yüz maskesi hazırlayabilirsiniz.
    Elma : Asitli yapısıyla ölü cilt hücrelerinden kurtulmak için doğal bir peeling etkisi yaratan elma cildi sıkılaştırırken sarkmalara karşı koruma sağlar. Haftada 1 elma püresiyle 1-2 çay kaşığı balı karıştırarak hazırlayacağınız maske ile cildinize pürüzsüz bir görünüm kazandırabilirsiniz.