Yüz Kusurlarını Gizlemek İçin

'Kadınca' forumunda eftelya tarafından 12 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Makyaj yapma tekniklerini kullanara, yüzünüzdeki kusurları beğenmediğiniz yanlarınızın gizleyebilirsiniz. Nasıl mı? İşin sırrı teknikleri bilmekte yatıyor.İşte Yüzünüzdeki kusurları gizlemek için yöntemler;

  -Büyük burnu küçük göstermek için; burun kenarlarınıza yüzünüzün birkaç ton koyusu fondöten sürün. Burnunuz daha ince duracaktır.

  -Gözlerin daha büyük görünmesi için, gözkapaklarına krem veya açık kahverengi sürebilirsiniz.

  -Cildinizde sivilce, kızarıklık ve gözaltı morlukları varsa yüzünüze önce cilt tonunuzun renginde bir kapatıcı sürün, ardından fondöten uygulayın.

  -Küçük bir çene göstermek için, yanakların alt kısmına kahve tonlarında allık kullanmak yeterli olacaktır.

  -Bitmek üzere olan rimelinizi atmayın, kaşlarınıza uygularsanız, daha gür görünecektir.

  -Daha iri dudaklara ihtiyacınız varsa..Dudağınızın rengine yakın bir tonda kalemle dudaklarınızı boyayın. Sonra bastırmadan üzerinden parlatıcıyla geçin.

  -Kirpiklerin dibine eye-liner çekerseniz, gözleriniz ortaya çıkacaktır. Gözlerinizin daha parlak görünmesini isterseniz, göz içine beyaz kalem çekebilirsiniz.

  -Kaşlarınızın yüz şeklinize uyup uymadığını biliyor musunuz?
  Göz kalemini, göz ve burun arasındaki boşluğa dik şekilde getirdiğinizde, kaşların başlangıcı göz hizasında olmalı. Kalemi dik biçimde göz bebeğine hizaladığınızda, kavisli kısım gözün ortasına düşmeli. Şimdi kalemle burun, göz kenarı ve şakaklara değecek şekilde bir açı oluşturun. Eğer kaşların bitimi kalemle kesişiyorsa, sorun yok demektir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Ara 2012