Yüz Egzersiziyle Kırışıklara Son

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 29 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. Yüz Egzersiziyle Kırışıklara Çözüm


  Cildinizin tazeliğini korumak ve kırışıklıklar için ilk adım cilt temizliğine dikkat etmektir. İkinci adım ise cilde yapılacak etkili egzersizlerdir.Egzersizlerin amacı kan dolaşımını hızlandırmaktır. Kan dolaşımının sağlıklı olmadığı bir cilt, soluk görünür.

  Aynı zamanda bu bozukluk, kırışıklığın zeminini hazırlar. Egzersizler düzenli yapıldığı zaman olumlu sonuçlar alınacaktır.Mimik hareketini sağlayan kaslarınızın defalarca kasılıp gevşemesi sonucunda, esnekliğini kaybeden ciltte, yaşla birlikte derin izler ortaya çıkar. Yüz kasları bedenin diğer kasları gibi kendini destekleyemez. Yüz ifadesindeki değişiklikler dışında kaslar hiç çalışmamaktadır. Sonuç olarak yüz kasları zayıflar. Düzenli sporun, vücuttaki kas oluşumunu sağlaması gibi, bilinçli kas antrenmanı da yüz kaslarını güçlendirir.

  Alındaki Çizgileriniz İçin Yapmanız Gerekenler Parmaklarınızı kaşlarınızın üzerine yerleştirip aşağı doğru itin ve oluşan basınca kaşlarınız ve alın kaslarınız ve alın kaslarınızla karşı koymaya çalışın. Kısa bir süre sonra gevşetin.

  Göz Etrafı Kırışıklıklar İçin

  Parmaklarınızı gözlerinizin iki yanına koyup, hafifçe iki yana doğru gerin ve gözlerinizi yarı kapatın. Göz çevresi kaslarını sıkın ve gevşetin.

  Yüzdeki Sarkmalar İçin

  Çenenizi ileri doğru çıkartın, ağzınızı iyice açın. Boyun ve çene kaslarınızı iyice gerin ve bırakın. Yanakları ve çeneyi sıkılaştıran bu hareketlerin çok büyük yararları vardır. Bu egzersizler cilt için çok önemli.

  Sarkık Yanaklar İçin

  Gülümseyin, parmaklarınızı yanaklarınızın üzerine koyun. Ağız ve yanak kaslarınızı kulaklarınıza kadar kasın ve bırakın.

  Yorgun Gözler İçin

  Gözlerinizi elinizden geldiğince açın. Kısa bir süre bekleyin ve normal hale dönün. Göz kapaklarından sarkma olanlar bu arada göz çevresi kaslarını da sıkmalıdır.

  Dudak Kenarlarındaki Sarkmalar İçin

  Dudaklarınızı dişlerinizin arasına alın, ağzınızın yan kısımlarındaki kasları yukarı doğru itin. Bu hareket ayrıca, üst dudak üzerinde kırışıklar oluşmasını da engeller.