Yunus Gösterisi

'Bunları biliyormusunuz' forumunda YAREN tarafından 11 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu


 1. Yunus Gösterisi istanbul,
  Aqua club dolphin yunus,
  İstanbul yunus gösteri merkezi
  [​IMG]

  İstanbulun en büyük su parkı Bahçeşehir Aqua Park Yunus Gösteri merkezinde İlya isimli sevimli mi sevimli bir yunus havuzda burnunda top sektiriyor. 5 yaşındaki bir çocuğun zekasına sahip olduğu belirtilen İlya yunus Tarkan şarkıları ile oynuyor ve halkaların içinden geçiyor.
  Gösterinin başlangıcında yunus balığının fırlatılan topları getirişi, burnunun üzerinde sektirmesi, halkaların içinden geçmesi, resim yapması, şarkı söylemesi ve hatta dans edişi gösteriliyor. Kısa bir ara veriliyor. Bu arada Yunus balığı İlya ile hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenler eğitmen nezaretinde İlya ziyaretçinin eline zıplarken resim çektirebiliyor. Yunus gösterisinin ikinci bölümünde bir diğer yunus balığı gösteriler yapıyor. Ünlü şarkıcıların popüler müzikleri eşliğinde yaklaşık 1 saat süren bir gösteri.

  Yunus Gösterisi giriş ücretleri
  0-6 YAŞ ücretsiz
  7-12 YAŞ 7,5 TL
  13 ve üstü 15 TL
  Yunus balığı ile fotoğraf çektirmek 20 TL

  Detaylı bilgi ve iletişim
  Aqua Clup Dolphinin ücretsiz müşteri servisleri bulunmaktadır.
  Okullar ve gruplar için organizasyon düzenleniyor.
  web:Aqua Club Dolphin AquaPark Yunus Gosteri Merkezi ,Su Oyunlari , Aqua Park
  Cemal Paşa Cad. Su Oyunları Merkezi Bahçeşehir girişi ,Esenkent
  Tel: 0212 672 61 61 - 0212 672 61 61
    2. Cevap: Yunus Gösterisi

  Yunuslar bizlerin eğlencesi değildir ya da balinalar ya da foklar...Sırf eğleneceğiz diye bu hayvanları doğal ortamları olan okyanuslardan zorla alıp ufacık bir havuza hapsediyoruz.Ya da hayvanları hayvanat bahçesine...Gitmeyin....!!!!
    3. Cevap: Yunus Gösterisi

  Çocukların çok sevdiği bu hep yüzü gülen ve sevimli yunusların gösteri havuzuna kapatılması benimde içimi burkuyor. Özellikle ne şartlarda ve nasıl bu eğitimi aldıklarını düşündükçe üzülüyor insan.Yunusların ve tabii diğer hayvanların her zaman kendi doğal ortamlarında ve doğada bulundukları şekilde görmekten yanayım.