Yunanistanın Gezilecek Yerleri

'Ülkeler' forumunda EyLüL tarafından 22 Haz 2012 tarihinde açılan konu

 1. Yunanistanın Gezilecek Turistlik Yerleri  Yunanistanın Gezilecek Güzel Yerleri

  Yunanistan tipik bir Akdeniz ülkesidir. Yazları sıcak, kışları ise güney kısımlarda ılık, kuzey kesimlerinde ise soğuk geçmektedir. Özellikle Atinada yazları çok sıcak geçmektedir, ancak geceleri hava soğumaktadır. Kasım ve Mart aylarında ise ülkede şiddetli yağışlar görülmektedir.

  Tıpkı güzel ülkemiz Türkiyenin Anadolu toprakları gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Yunanistanın başkenti Atinadaki ünlü Acropol, Hadriyanu kapısı, Stadyum, Zeus Tapınağı gibi tarihi yerler bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Pire Limanı ve Parlamento Binası görülmeye değebilecek yapılardır.

  Bizim için ayrı bir yeri olan Yunan kenti Selanik. Selanik turunda ilk gezilmesi gereken yer şuanda müze olarak kullanılan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürkün doğduğu evdir. Daha sonra Aya Dimitri Kilisesi, Televizyon Kulesi, Kordun boyu, Beyaz Kule Selanikte gezebileceğiniz diğer alternatifler arasında yer alır.

  Olimpos dağlarının oralardan geçecek olursanız, masal diyarlarına dallamamaya özen gösteriniz. Sevimli kıyı kenti olan Kavala. Kavala da Kavalalı Mehmet Ali Paşanın evini ve imarethanesini gezmelisiniz ve güzel bir balık ziyafeti çekmelisiniz. Kavala kurabiyesine de bakmanızda yarar var.

  Yunanistanın Gezilecek Yerleri


  Orfeos Caddesi

  [​IMG]

  Rodos Adası

  [​IMG]

  Selanik Kavala

  [​IMG]

  Amorgos Adası

  [​IMG]

  Atina

  [​IMG]

  Chiosmills

  [​IMG]