Yunanistan'da Türkçe yayına kısıtlama

'Haberler' forumunda Sibel tarafından 8 Aralık 2009 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Yunanistan'da Türkçe yayına kısıtlama

  Yunanistan Radyo Televizyon Kurumu, İskeçe'den Türkçe yayın yapan Tele Radio FM'i yüzde 25 oranında Yunanca yayın yapması konusunda uyardı. Kurul, uyarının dikkate alınmaması durumunda Tele Radio'ya sert yaptırım uygulanabileceğini belirtti.

  Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habipoğlu, "Radyo istasyonlarının kapatılması ya da yayına ara verilmesi gibi yaptırımların uygulanması durumunda yayın özgürlüğünün ihlal edilmesine yönelik bir ortam oluşturulmuş olunacaktır." dedi.

  Batı Trakya'da Türkçe dilinde yayın yapan radyo istasyonlarının varlığı Türk kültürünün ve Türkçe dilinin devam ettirilmesi bakımından oldukça önemli olduğunun altını çizen Habipoğlu, "Radyolar, Batı Trakya Türk Azınlığı'nın sosyal ve siyasi yaşamının bir parçası olup Batı Trakya Türklerini güncel olaylar hakkında bilgilendirmektedir. Bu durumda kurulun daha sert yaptırım uygulamaya gidebileceği yönündeki açıklamasının tam olarak ne anlama geldiği daha da önem kazanmaktadır." açıklamasında bulundu.

  Batı Trakya'nın İskeçe bölgesinden yayın yapan ilk Türk radyosu olan Tele Radio FM, 1994 yılından bu yana 7 gün 24 saat yayınına devam ediyor.
    2. Cevap: Yunanistan'da Türkçe yayına kısıtlama

  işte al sana bir örnek daha hep bizi kısıtlıyolar...
    3. Cevap: Yunanistan'da Türkçe yayına kısıtlama

  Türkiye'de farklı dillerde yayın yapan bir çok yayın var biz neden kısıtlamıyoruz ya da kısıtlayamıyormuyuz burada bir çelişki ortaya çıkıyor.:f20:
    4. Cevap: Yunanistan'da Türkçe yayına kısıtlama

  evet ama suç onlardaa degıl bızdeee...
    5. Cevap: Yunanistan'da Türkçe yayına kısıtlama

  orası mechul:f20: