Youtube Video Atma

'Sosyal Medya' forumunda Merve tarafından 3 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. Youtube Video Atma

  Youtube Video Nasıl Yüklenir

  YouTubea video ekleyebilmeniz için, öncelikle kayıt yapmış, daha sonra da kullanıcı adınızla giriş yapmış olmalısınız. Giriş yaptıktan sonra, sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Upload videos linkine tıklayın.

  Sonra açılan sayfaya istenilen bilgileri giriniz.

  Pencerede özellikle Title ve tag girişlerini düzgün girmelisiniz. Title, yani başlığı videonuzun konusu anlatan bir şekilde girin ki, başka birileri videonuzun başlığını görünce aradığını bulmuş olsun ve izlesin. Ayrıca tagler de çok önemli! Tagler kelimelerdir. Tags kısmına, mümkün olduğunca videonuzla alakalı kelimeler girin. Böylece, Youtubeda “search kısmından arama yapan kişiler, sizin kelimelerinizle aynı kelimeyi ararlarsa, arama sonuçlarında sizin videonuzda çıkacaktır. Bu nedenle tagler çok önemli!

  “Continue Uploading düğmesine tıkladıktan sonra, sıra geldi, son aşamaya. Açılan penceredeki bilgileri girin ve en alttaki “Upload Video düğmesine tıklayın.

  Eğer bilgileri düzgün girdiyseniz, videonuz Youtubea yüklenmeye başlayacaktır.

  Yükleme sona erdiği zaman, işlem de tamamlanmış olur. Yani, video Youtubea yüklenmiş olur. Gelen pencere videonuzun geniş ayarlar bölümüdür. Burada, çok detaylı ayarlar yapabilirsiniz. Örneğin; Allow comments kısmında “No yu işaretleyip, videolara yorum eklenmesini kaldırabilirsiniz. Veya “Yes, with Approvalı seçerek, yorumların sizin onayınızdan sonra eklenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece küfürlü yorumların önüne geçebilirsiniz.

  Videonuz YouTube tarafından incellenecek ve kurallara uygun bulunursa eklenecektir. Videonuzun eklenip eklenmediğini, My Account / MyVideos bölümünden öğrenebilirsiniz. Bu sayfada eklediğiniz videonun sağ tarafındaki bölümde “Live yazarsa, videonuz eklenmiş olur. Eğer “processing diye bir yazı görürseniz, videonuzun eklenme aşmasında olduğu anlaşılır.


  alıntı