YouTube: Komik ve faydalı bir sürpriz

'Sosyal Medya' forumunda Pardus tarafından 3 Kasım 2009 tarihinde açılan konu


 1. YouTube: Komik ve faydalı bir sürpriz


  YouTube'da video aramayı son derece eğlenceli hale getiren bu gizli sürprizi çok seveceksiniz.


  YouTube: Flash sürprizi tamamen yeni bir video arama yöntemi sunuyor.
  Google, video portalı YouTube'a hiçbir belgede adı geçmeyen bir özellik ekledi. Ufak Flash uygulaması o an izlenen videoyla alakalı diğer klipleri grafiksel açıdan son derece hoş gözüken bir biçimde gösteriyor.

  YouTube - Windows 7 - First Look Part 1 Review gibi herhangi bir YouTube videosunun linkinde "watch" kelimesi yerine "warp.swf" ifadesi yerleştirildiğinde (http://www.youtube.com/warp.swf?v=CYnSGTUU4P0) diğer videoları baloncuklar şeklinde sizin izlediğiniz videonun etrafına yerleştiren bir Flash uygulaması başlıyor. Fare imleci ile bir video önerisinin üzerine geldiğinizde uygulama, hangi filmlerin izlediğiniz videoya uygun olduğunu gösteriyor. Bu süreç neredeyse sonsuz seviyede devam ettirilebiliyor; tek limit belki de PC'nizin performansı olacaktır. Binlerce öneri baloncuğu ortaya çıktığında PC'nizin bir noktadan sonra pes ettiğine şahit olabilirsiniz.

  İstediğiniz videoyu bulduğunuzda üzerine tıklayıp aynı yerde videoyu çalıştırabiliyorsunuz. Video Flash uygulamasının üzerinde oynatılıyor ve arama sonuçlarınız kaybolmuyor. Bu yöntemle devasa YouTube arşivi içinde hoşça vakit geçirebilirsiniz.
   


Similar Threads: YouTube Komik
Forum Başlık Tarih
Sosyal Medya Youtube Video Ekleme Resimli Anlatım 2012 12 Nisan 2012
Sosyal Medya Youtube Video Ekleme Kodu 12 Nisan 2012
Sosyal Medya Youtube Video Çözünürlüğü 5 Nisan 2012
Sosyal Medya Youtube Video Açılmıyor 4 Nisan 2012
Sosyal Medya Youtube Video Atma 3 Nisan 2012