Yorgun Cilt Nasıl Canlandırılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 3 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


  1. Tüm bayanların ortak sıkıntısı diyebiliriz bu soruya özellikle çalışan bayanlar geç yatıp erken kalkmak zorunda kalan bayanlar bu sıkıntı ile oldukça fazla yüz yüze geliyorlar.Peki yorgun görünen cildimizi nasıl ne yaparak canlandırabiliriz işte bu sorunun yanıtını aşağıdaki kısa yazamızda bulabilirsiniz.

    Öncelikle sabah kalktığınızda, hele bir de uyku problemi yaşıyorsanız, cildinizin ne kadar yorgun göründüğünü görür ve çare ararsınız. Ve çoğunlukla da cildin yorgun izlerini makyajla kapamaya çalışmakla sonlanır bu durum.Oysa ki, yorgun cildinizi diriltebilmek o kadar da zor değil bunu sakın unutmayın sadece kendinize biraz zaman ayırın ve cesaretli olun.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/yorguncildi-canlandirmanin-yollari-40567.jpg]yorguncildi-canlandirmanin-yollari-40567[/IMGALT]

    Özellikle yorgun görünen yüzünüzü buzlu suyun içerisine daldırıp çıkardığınızda cildinizin tazelenmesini ve canlanmasını sağlarsınız.Ayrıca bunun için başka bir alternatif yolu daha bulunuyor bu yol yüzünüzde buz gezdirmeniz ben bunu sıklıkla yapıyorum gerçekten çok etkili olduğunu söyleyebilirim uygulayan biri olarak.Yüzünüze uyguladığınız bu soğuk su sayesinde, kan dolaşımınız hızlanır ve yüzünüz gerginleşir bunun hemen farkına varacaksınız.Yukarıdaki önerilerimiiz uygulayarak cildiniz çok daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz ayrıca yüüznüdeki şişkinliklerin azaldığını oldukça gerkin ve parlak bir cilde kavuştuğunuzu göreceksiniz.