Yoksa sizin de mi şifreniz 123456 mı?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Dark tarafından 11 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. Yoksa sizin de mi şifreniz 123456 mı?

  Geçtiğimiz günlerde onbinlerce MSN, Hotmail ve Live.com kullanıcılarının şifrelerini korsanlar tarafından ele geçirince gerçek ortaya çıktı...
  [​IMG]

  Aslında internette her ortalama kullanıcı eposta hesaplarına herkes tarafından tahmin edilemeyecek bir şifre vermesi gerektiğini bilir.

  Ama geçtiğimiz günlerde bir takım korsanların hotmail, gmail ve yahoo eposta hesaplarına saldırdığı haberinin yayınlanmasından sonra çok sayıda kullanıcının epostalarında çok kolay şifreler kullandığı ortaya çıktı.

  Hotmail, MSN ve Live.Com'dan 10 bini aşkın hesabın şifrelerini ele geçiren korsanlar Ekim ayı başında ele geçirdikleri şifreleri pastebin.com sitesinde yayınlamışlardı.


  Güvenlik uzmanı Bogdan Calin şifreler siteden kaldırılana kadar A ve B harfine kadar olan bölümü incelemiş. Sonuçlar çarpıcı...

  Calin'in kendi blogunda yayınladığı sonuçlara göre en sık kullanılan şifre "123456", onu "123456789" izliyor. "111111" de sık kullanılan şifrelerden biri.

  Sonuçlara göre kullanıcıların sadece yüzde 6'sı şifrelerinde daha güvenli olan harf ve rakamların karışımını kullanıyor.

  superonline
    2. Cevap: Yoksa sizin de mi şifreniz 123456 mı?

  Allah tan şifrem güçlü sayılır ama malum kırılamayacak şifre yoktur :D Tek şart her gördüğünüz linke balıklama atlamayacaksınız.
    3. Cevap: Yoksa sizin de mi şifreniz 123456 mı?

  çok ilginç bu kadar basit şifreyi neden kullaniyorlar ama diğer şifreleride kırabilirler