Yirmi yaş dişi ne zaman çekilir?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 28 Ara 2013 tarihinde açılan konu

 1. Yirmi yaş dişi ne zaman çekilmeli?


  Yirmi yaş dişi büyük sıkıntı yaratabilmektedir oldukça ağrılı ve sıkıntılı durumlara neden olan 20 yaş dişleri gerektiğinde tedavi eidlmeli ve çekilmelidir.Yirmilik dişin yan çıkması halinde bütün sorunlar bir arada da yaşanabilir.

  20yas-disleri-nezaman-cekilmelidir-.Jpeg

  Yirmi yaş dişinin çekilmesi gereken durumlar olduğu gibi çekilmesini gerektirmeyecek durumlarda dişin çekilmesinin sorunlara neden olabileceği belirtiliyor.Yirmi yaş dişlerinin normal pozisyonunda, normal yolunda olmaması her zaman sorun yaratır.Yirmi yaş dişlerinin normal pozisyonunda, normal yolunda olmaması her zaman sorun yaratır. Ama bu dişler normal pozisyonundaysa ve çıkması gerektiği şekilde çıkıyorsa çekilmesine gerek olmaz.

  Yirmi yaş dişi her koşulda çekilmeli mi?

  Herhangi bir rahatsızlık vermeyen yirmi yaş dişinin kesinlikle çekilmemesi gerektiğini belirtiyor.Rahatsızlık vermeyen yirmi yaş dişi kesinlikle çekilmemelidir. Ancak bir rahatsızlık varsa, öndeki dişleri sıkıştırıyorsa, öndeki dişleri ileriye doğru ittirip onların çarpık hale gelmesine yol açıyorsa, bir öndeki dişlere sağlıksız bir şekilde yaklaşıp onların çürümelerine neden oluyorsa, ağrı yapıyorsa çekilmesi uygundur.