Yıpranmış saçlara bakım nasıl yapılır

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 11 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu


 1. Yıpranmış saçlara bakım önerileri


  Evinizde doğal yağlar ve mutfaktaki malzemelerle en az profesyonel bakım uygulamaları kadar etkili bir saç bakım rutini oluşturmanız mümkündür.

  Yıpranmış saçlarınız için en etkili bakım maskelerinden biri mayonez maskesidir.

  Mayonez maskesinin içerisinde saçlara faydalı sirke ve yumurta bulunan mayonezi saçlarınıza eşit miktarda sürerek 1-2 saat bekletmeniz yeterli olacaktır.Ayrıca saç uçlarının kırılmaya karşı dayanıklı olmasını sağlamak için yumurta maskesi kullanabilirsiniz.

  Yumurta maskesi 1 yumurtayı iyice çırpın ve 1 tatlı kaşığı balla karıştırdıktan sonra kökten uçlara saçlarınıza sürün. 15-20 dakika bekletip soğuk su ve şampuanla maskeyi çıkarabilirsiniz.


  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/sac-bakim-onerileri-26889.jpg]sac-bakim-onerileri-26889[/IMGALT]

  Saçları ve kurumuş saç derisini nemlendirmek için zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı gibi doğal yağları kullanabilirsiniz. Saçlarınızın doğal yağlarla yapılan bakımını haftada 1-2 kez yapabilir ve etkilerini 3-4 hafta sonra görebilirsiniz.

  Kuru ve yıpranmış saçlarınız için önerebileceğimiz bir diğer maske ise avokado maskesidir.Bu Maskeyi hazırlamak için 1 çay bardağı zeytinyağını, 1 ezikmiş avokadoyu, ve 1 tatlı kaşığı balı iyice karıştırıp saçlarınıza sürüp yarım saat bekletin. Avokado bulamazsanız muz kullanabilirsiniz.Son olarak küçük bir hatırlatma eğerki saç uçlarınız çok kırılıyorsa akşam eve geldikten sonra sadece uçlara zeytinyağı sürün.