Yılma Durak Kimdir, Hayatı

'Biyografi' forumunda ZORBEY tarafından 29 Haz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Yılma Durak Biyografisi
  Yılma Durak Kim
  Yılma Durak hayatı
  Yılma Durak mhp
  Yılma Durak Milletvekili

  Yılma Durak

  1940 yılında Erzurum'da doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite tahsilini Erzurum'da tamamladı.

  1961-1962 yıllarında Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi'nde Gençlik Kolları başkanlığına getirildi. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş C.M.K.P.'ye genel başkan olunca MHP'nin il yönetim kurullarının ve ülkücü yan kuruluşlarının oluşturulmasında görev aldı.

  Erzurum'da haftalık Serhat gazetesi ile Kümbet ve Şelale isimli aylık fikir ve sanat dergilerini çıkardı. Demokrat Doğu gazetesi Genel Yayın Müdürlüğü ile Milletin Sesi Gazetesi'nin Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yaptı.

  1969 yılında Erzurum İkinci Kuvay-ı Milliye Derneği Başkanlığı ile Milliyetçiler Konseyi Kurucu Üyeliği'ni yürüttü.

  1977 yılından 12 Eylül 1980 tarihine kadar Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, İzmit, Adapazarı ve İstanbul'u kapsayan illerde ülkücü teşkilatların yönetiminin tanzimi ve eğitimi için Başbuğumuz tarafından Marmara Bölge Sorumlusu olarak görevlendirildi.

  Rahmetli şehidimiz eski İstanbul İl Başkanı Recep HAŞATLI'nın yardımcısı olarak MHP İstanbul İl İkinci Başkanlığını 12 Eylül'e kadar sürdürdü.

  Yine Rahmetli Başbuğumuzla beraber Türk-İslam Araştırmaları Vakfı'nın kurucu üyesi oldu. Halen bazı vakıf ve derneklerin kurucu üyeliği ile yönetimlerinde görev yapmaktadır.

  Evli ve üç çocuk babasıdır.