Yıldo Kimdir, Resimleri

'Biyografi' forumunda Masal tarafından 5 Eylül 2012 tarihinde açılan konu


 1. Yıldo Hayatı ve Fotoları


  Yıldo Biyografisi


  Asıl adı Ahmet Yıldırım Benayyat olan Yıldo 18 Ekim 1945 'te Konya Ereğli'de doğdu. Babasının işi dolayısıyla çocukluğunda bir sürü yer gezdi. Bu yüzden İlk ve orta öğretimi süresince bir sürü okullarda okudu.


  [​IMG]

  1965 te Ankara Cumhuriyet lisesinde voleybol oynarken Bolu spora futbolcu olarak transfer oldu. Böylece profesyonel futbol kariyeri başladı. Bu arada Bolu Lisesinde Lise eğitimini tamamladı. Ardından Galatasaray,Sarıyer,İstanbulspor ve Gaziantep takımlarında top koşturdu. Futbolla öğrenciliği aynı anda götüren Yıldo 1973 de üniversite eğitimini İstanbul Şişli İktisat ta tamamladı.Futbolu bırakmasının ardından plastik torba ticaretine girdi.

  90'larda sempatik davranışları ve kişiliği ile dikkatleri çeken Yıldo Star Tv ile show dünyasına girdi.Süper turnike adlı programda tüm türkiyeyi etkilemeyi başaran Yıldo sonradan bir sürü kanala tranfer oldu.Bu arada Türkiye ilk showmen'i ile tanıştı.Türkçemize 'kafadan koparma' kelimesini sokan ve bir devre adını veren Yıldo , yaptığı espri ve hareketlerle şu anki Showmenlere ve stand-up çılara esin kaynağı oldu. Aynı zamanda Hemşo ve Dansöz adlı filmlerde oynamıştır.Şu anda hala Tv dünyasında aktif olan Yıldo çeşitli dizilerde oyunculuk yapmıştır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]