Yıldırım Fikret Urağ Fotoğrafları

'Resimli Konular' forumunda Wish tarafından 14 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu


 1. İlk, ve ortaöğrenimini sekiz ayrı okulda tamamladı. Teknik lisenin elektrik bölümünü bitirip, İİBF’ye girdi. İşletme öğrencisi iken, tiyatro artık baş edemediği bir tutkuya dönüştü. Tiyatro eğitimi alabilmek için ödediği bedel işletme bölümünü dördüncü sınıftan terk etmek oldu.
  A.Ü. DTCF Tiyatro Bölümü’nde başlayan tiyatro eğitimini tam da tamamlamak üzereyken hocasının “Anadolu’ya git” önerisi, içindeki göçebenin tiyatro aşkı uğruna yeniden yollara düşmesine yetti.

  Önce Antalya’ya yerleşti. Bu arada tiyatro bölümünden mezun olmuştu. Ardından Adana’da DT’de çalıştı. Bu arada Mersin Üniversitesi’nde reji alanında master yaptı. Ve sonunda kendi tiyatrosunu, Adana Tiyatro Atölyesi’ni (ATA) kurdu.

  Bu çatı altında yönetmen, oyuncu ve eğitmen olarak çalıştı, pek çok öğrenci yetiştirdi. Adana’da yüz elli dört kişilik bir tiyatro salonu açtı. “Adana ve Tiyatro” ismi altında bir panel düzenledi. Kentteki tüm tiyatro çevresinin bir araya gelmesini sağlayarak Adana Tiyatro Platformu’nun oluşmasına öncülük etti. Buradan Adana Tiyatro Derneği doğdu.

  Hürriyet Gazetesi’yle Haydi Çocuklar Tiyatroya ismi altında bir kampanya düzenledi. Hürriyet Adana Tiyatro Atölyesi’nin çocuk oyunları davetiyelerini kupon olarak bastı. Benzer kampanyaları Adana’daki çeşitli derneklerle sürdürdü. Tüm bu kampanyalar aracılığıyla binlerce çocuğun tiyatro ile tanışmalarına vesile oldu.

  kksrlarmerresimleri. yldrmfikretura. yldrmfikretura1.