Yılda kaç Yahudi Müslüman oluyor?

'Haberler' forumunda Semerkand tarafından 27 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Yılda kaç Yahudi Müslüman oluyor?
  islama giren yahudiler
  israilli yahudiler
  Kudüs'te yapılan bir araştırmaya göre her yıl en az yirmi Yahudi İslam dinine giriyor. Müslüman olanların büyük kısmını ise bayanlar oluşturuyor.  Kudüs İsrailli Araştırmalar Merkezinden Profesör İsaac Ritterin yaptığı bir araştırma her sene en az 20 Yahudinin İslama girdiğini ortaya koydu.

  Yediot Ahronot gazetesinin sonuçlarından bir kısmını yayınladığı araştırmaya göre İslam dini ve İslama davet Yahudi saflarına nüfuz etmeye başladı. Aynı şekilde İsraildeki İslam davetçileri uzun sakallılar. Kibar bir şekilde Yahudilere yaklaşıyor ve kendilerini İslama davet ediyorlar. Çok iyi düzeyde İbranice biliyorlar. Bu da davet görevlerinde başarı oranını artırıyor. İsraildeki İslam davetçilerinden Ebu Hasan şöyle konuştu: Benim görevim dünyaya hak dini bildirmek. Ne yapacaklarına onlar kendileri karar verir.

  İsrailde İslam davetinin Ortadoğu ve Avrupadan yayın yapan uydu kanallarıyla internet siteleri ve forumlarda yayınlanan İslami programların tesiriyle başlatıldığına dikkat çekiliyor.

  Ritter, İsrailde İbranice yapılan İslami davetin 30 yıldır benzeri görülmemiş bir uygulama olduğunu ifade etti.

  Yahudilerin büyük kısmı daveti kabul etmiyor olsa da İsrail kanunu diğer dinlere daveti suç sayıp yasaklamıyor. Ancak sadece bazı sınırlamalar koyuyor.

  Eğitimini İslami üniversitelerden birinde tamamlayan Ebu Hasan İsrailde İslama davet eden davetçilerin sayısının çok az olduğunu fark ettiklerini bu nedenle arkadaşlarıyla beraber direk davet ve bu daveti direk yapacak davetçiler, Yahudileri İslama davet eden mutluluğa giden yol gibi İslami İbranice kitapçıkların yazılması için Yeni Müslümanlar için Rahmet Komitesini kurmaya karar verdiklerini ifade etti.

  Komitenin kurucusu İmad Yunus, İslama giren Yahudilerin büyük kısmının kadınlar olduğunu, bu kadınların da Rusya ve Doğu Avrupa asıllı olduklarını belirterek son kutlama sırasında 55 Yahudinin İslama girdiğine, hepsinin de bayan olduğuna ve aralarından sadece beşinin İsrailde doğup büyüdüğüne işaret etti.