yılbaşında oynanan oyunlar

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda Aysell tarafından 23 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Yılbaşı gecesi oynanabilecek oyunlar
  yılbaşında oynanan oyunlar 2012


  Yılbaşında en çok oynanan oyun Tombaladır sanırım :f40: Ancak alternatif olarak eğlenebileceğiniz oyunlardan bazıları da şöyle:

  Cluedo İpucu Peşinde

  [​IMG]

  Birçok insan heyecan dolu polisiye hikayelere bayılır. Siz de bu türün meraklılarındansanız, tüm dünyada kırk yıldır oynanan Cluedo İpucu Peşinde artık Türkiyede. Bu oyun herkesi gizemli cinayeti çözmeye davet ediyor. Oyuncular üç soruya cevap arıyor: Katil kim? Cinayet hangi odada işlendi? Cinayet aleti neydi? Oyunda zar atıp malikane odalarını araştırıyor, soruşturmaları yapıp ipuçlarını topluyoruz. Davayı ilk çözen oyunu da kazanıyor. Her oyunda aranan cevaplar değişiyor, böylece hiç sıkılmadan defalarca oynanabiliyor. Başarılı olmak için doğru soruları sormak şart. Oyun en az üç, en fazla altı oyuncuyla oynanıyor. Hem çocuklar hem de yetişkinler için tasarlanmış.


  Monopoly

  [​IMG]

  Tüm dünyanın en sevilen lisanslı çizgi film ve masal karakterleri, çocuklar için dünyanın en çok oynanan oyunu Monopolyde bir araya geldi. Yenilenen Disney Monopoly, üç boyutlu şatosuyla çocukları yılbaşı gecesi eğlenceye davet ediyor. Oyunun içinde Pamuk Prenses, Aslan Kral, Pinokyo ve Dumbo dahil olmak üzere sekiz Disney temalı piyon var. Monopoly yapmak için beyaz tavşan kulübeleri ve Uyuyan Güzel şatoları kullanılıyor. Zarlar da rengarenk ve parlıyor. En az iki, en fazla sekiz kişi ile oynanıyor.


  Tabu

  [​IMG]

  İki takıma ayrılarak oyuna başlıyorsunuz. Amaç; desteden çekilen kartın üzerindeki kelimeyi kum saati dolmadan kendi takımınıza anlatmak. Anlatılacak her kelime için beş tane de yasaklı kelime var. O kelimelerden birini kullanırsanız yanarsınız. Tabu, bazen anlatması çok kolay gözüken kelimelerin bile anlatılmasının ne kadar zor olduğunu gösteriyor. En eğlenceli kısmı, kelimeleri anlatırken yaşanan diyaloglar. Yılbaşı gecesi evde kızlı erkekli gruplar oluşturup, oyunu daha da eğlenceli bir yarış haline getirebilirsiniz. En az dört kişiyle oynanıyor. Çocuklar için olan versiyonu da var.