yılbaşında gidilecek ülkeler 2012

'Önemli Gün ve Haftalar' forumunda Aysell tarafından 20 Aralık 2011 tarihinde açılan konu


 1. 2012 yeni yılda gidilecek ülkeler
  2012 yılbaşında gidilecek ülkeler


  Yılbaşını farklı bir ülkede mi geçirmek istiyorsunuz? İşte birkaç seçenek:

  Budapeşte

  Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görebileceğiniz yerler arasında. Tuna Nehri nde tekne turu yapabilirsiniz. Viyana ya gidip; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi ni ziyaret edebilirsiniz. Tur fiyatları 400 Euro dan başlıyor.

  Prag

  [​IMG]

  Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafkanın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görebileceğiniz yerler arasında. Ünlü termal bölge Karlovy Vary e gidebilirsiniz. Prag a 2 saat uzaklıkta olan bu bölgede sıcaklık 30 ila 70 derece arasında değişiyor. Tur Fiyatları 400 Euro dan başlıyor.

  Saint Petersburg

  [​IMG]

  Nevski Caddesi, Puşkin Anıtı, Avrora Gemisi ve Saray Meydanı, Dünya nın ve Rusyanın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi görülecek yerler arasındadır. Kuzeyin Venediği olarak adlandırılan St Petersburg, Büyük Petro döneminde açılan kanallarıyla adacıklara bölünmüştür. Dilerseniz kanal turu yapabilirsiniz. Tur fiyatları 850 Euro dan başlıyor.


  Paris

  Seine Nehri gezisi, Eiffel Kulesi, Montmartre ressamlar tepesi, Opera Binası, Madeleine Kilisesi, Notre Dame Katedrali, ünlü kafeler Senato Binası, kiliseler ve Louvre müzesi gezebileceğiniz yerer. Dilerseniz Gotik yapıları yakından görüp Paris in daracık sokaklarında kendinizi kaybedebilir, ya da Disneyland a gidip Disney karakterleriyle keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Tur Fiyatları 800 Euro dan başlıyor.


  Venedik

  [​IMG]

  San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görebileceğiniz yerler. Floransa ya gidip Arno nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del Fiore Kathedrali ve Sinyorler Meydanı nı görebilirsiniz. Kanallarda gondolla gezmenin keyfi ve büyüsünden bahsetmiyom bile. Kanal kenarındaki kafelerde şarap tadabilirsiniz. Tur Fiyatlar 300 Euro dan başlıyor.