Yiğit Özşener Kimdir

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 16 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. Yiğit Özşener Hayatı

  Yiğit Özşener Biyografisi

  Yiğit Özşener 6 Nisan 1972, İzmir doğumludur Yiğit Özşener, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

  Yiğit Özşener, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğinden 1996 yılında mezun oldu. 1997- 1999 yılları arasında Koç Üniversitesinde İşletme master'ı yaptı. 1994 yılında Studio Oyuncuları Topluluğunda eğitim almaya başladı ve 2001 yılına kadar aynı yerde çeşitli oyunlarda yer aldı.

  Yiğit Özşener 1995'te Şahika Tekandın yazıp yönettiği Gergadanlaşma ile profesyonel olarak oyunculuğa başladı. Bu oyunla, Bulgaristan ve Makedonyada gerçekleştirilen festivallere katıldı.

  Yiğit Özşener 2006 yılı Dünya Tiyatro Olimpiyatları bünyesinde Türk-Yunan ortak yapımı Thedoros Terzopoulos yönetiminde Persler projesinde oyunculuk yaptı. 2008-2009 sezonunda Kerem Kurdoğlu'nun Kafka'nin Davasından yola çıkarak yazdığı İstanbul'da Bir Dava adlı oyunda oynadı. 2009 yılında tekrar Studio Oyuncuları ile çalışmaya başladı ve Şahika Tekand'ın yazıp yönettiği Evridike'nin Çığlığı'nda oyunculuk yaptı. Tiyatro dışında sinema ve TV filmleri ve dizilerinde oynadı.

  Yiğit Özşener Atv'de Ezel adlı dizide oynamıştır. Çasod üyesi olan sanatçı, ayın zamanda seslendirme yapmaktadır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.
  https://forumdas.net/yerli-yakisiklilar/yigit-ozsener-resimleri-201899/