Yeşil örgü bere

'El Becerileri' forumunda Gazel tarafından 29 Ekim 2008 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Önce 7 zincir çekin ve birleştirin. Bir halka oluştu. Bu halkanın içine 12 trabzan doldurun, her trabzanın arasına bir zincir çekin. İkinci sırada ise 25 trabzan yaptın yine birer zincir çekerek. Üçüncü sırada ise aralarda zincir çekmeden 50 trabzan yaptın.

  [​IMG]

  Şimdi fıstıkları yapmaya başlıyoruz. Üç zincir çekip 4. sıraya çıkın ve yanına üç trabzan yapın. Fıstığın oluşması için İlk trabzanın dibine batıp oradanda üç trabzan yapıyoruz. yaptıgımız o trabzanlar fıstık görüntüsü veriyor. yine üç trabzan sonra birinci trabzanın dibinden üç trabzan daha. Bu şekilde devam ediyoruz. bu sırada bu şekilde bitti.

  [​IMG]

  ipucu: diger sırada yapılan ilk trabzanın üzerine batıyoruz o fıstıkların oluştuğu trabzanların üzerine batmıyoruz. onlarada batarsak örnekler fazlalaşıyor. resimde ilk sırada 16 tane fıstık oluştu. İkinci sıradada aynı fıstıklar oldu yine 16, eğer fazlalaşırsa lutfen geriye dönüp bir kontrol edin hata var demektir. Bu şekilde hep devam ediyoruz. Tabiiki bu ölçüler kendime göre oldu siz eger biraz daha büyük yapmak isterseniz göbekten itibaren büyültün veya aradada büyültebilirsiniz.
  [​IMG]