Yeşil Çay Kapsülü

'Sağlıklı Yaşam' forumunda YAREN tarafından 3 Mar 2011 tarihinde açılan konu

 1. Yeşil Çay Kapsülü hakkında bilgi,Yeşil Çay Kapsülü nedir

  Yeşil Çay Kapsülü
  [​IMG]

  Yeşil çay, Camellia sinensis yapraklarından elde edilen çaydır. Aynı bitkiden elde edilen siyah çay için yapraklar yavaş yavaş kurutulur, yeşil çay ise yaprakların toplanır toplanmaz kavrulup hızla kurutulması ile elde edilir. Siyah çay kurutulurken oksijenle tepkimeye girer, yeşil çayın ise tepkimeye girmesine izin verilmez.

  Her iki çayda da kafein bulunmaktadır, ancak yeşil çaydaki kafein oranı daha düşüktür. Siyah çayın da, yeşil çayın da antioksidan özellikleri vardır, ancak daha az işlem gördüğü için yeşil çaydaki antioksidan miktarı daha fazladır.

  Çayda mevcut olan antioksidan maddeler sayesinde kolesterol ve tansiyonun düşmesine, kan şekerinin ayarlanmasına yardımcı olur.

  Bileşimindeki kafein sayesinde performans ve yorgunluğun giderilmesinde etkili olduğu düşünülmektedir.

  İdrar söktürmeye ve bu sayede zayıflamaya destek olmaktadır.Yeşil çaydaki flavonoidler kan damarlarının güçlenmesine yardımcı olurlar.

  Yeşil çay ayrıca içeriğindeki EGCG (Epigallokateşin Galat) kanser hücrelerinin gelişmesini önlemede yardımcıdır. Alzheimer ve sigaranın toksik etkilerini azaltmada destek olmaktadır.

  Bu bitkinin kullanımına ait genel uyarı:

  Hamile kadınların ve 12 yaş altındaki çocukların bu ürünü bir hekim gözetimi altında kullanmaları önerilir.