yerseniz ölebilirsiniz

'Damak Keyfi' forumunda alemşah tarafından 30 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]7. Fugu

  Bir ‘fugu’yu, diğer adıyla Japon kirpi balığını yemek, Azraille kumar oynamakla eşdeğer. Yüzeyindeki küçük bölmelerinde ‘tetrodotoksin’ adında kimyasal madde bulunduran bu ilginç balık, siyanürden bin kat daha ölümcül hale geliyor. Her yıl ortalama ölümcül 100 fugu vakası çıkıyor. Bu yüzden özel şeflerin hazırladığı bir fugu yemeği tercih etmek daha sağlıklı.[​IMG]6. Namibya öküz kurbağası (Bullfrog)

  Akşam yemeği için öküz kurbağası! Dikkatli olun. Bu Namibyalı lezzet, derisinde son derece zehirli maddeleri barındırıryor. Canlının derisini tüketmek, hayatınıza son verebilir. Özel aşçılar, bir şekilde derideki zehirin yok edilmesini sağlayabiliyorlar.

  [​IMG]5. Kasu Marzu

  Bu Sardinyalı peynir, koyun sütünden yapılıyor ve Avrupa Birliği’nde yasak bir yiyecek. Tabi Sardinya’nın kara borsalarında rastlayabileceğiniz bir yiyecek . Bu özel yiyecek, binlerce peynir kurtçularının ortaklaşa bir çalışması sonucu yemeğe hazır hale geliyor. Kurtçukları canlı yemek kötü bir sonuç doğurmazken, ölü olanları yemek ciddi enfeksiyonlara yol açabiliyor.[​IMG]4. Manyok (Cassava)

  Hafif kaynatılmış ağaç kökü ne kadar zehirli olabilir ki? Aslında öldürücü olabilecek kadar zehirli olabilir. Eğer iyi bir şekilde hazırlanmamışsa Guyana’da yetişen bu bitki vücutta siyanüre dönüşebilir[​IMG]
  3. Ake (ackee)

  Bu Jamaika yiyeceği eğer uygunsuz bir şekilde hazırlanırsa, akenin kırmızı kabuğundaki alkaloit zehri kusmaya, felce ya da kan şekeri düşüklüğüne sebep olabilir. ABD’ye ithalatı yasaklanmıştır.[​IMG]2. Yer fıstığı

  Alerjisi olan bazı kişiler için yer fıstığı ölümcül olabilir. Ama alerjisi olmayanlar için de tehlike söz konusu. Çünkü yer fıstığı yüksek oranda ‘aflatoxin’ içermektedir.[​IMG]1. Mürekkep şapkalı mantar (Inky cap mushroom)

  Bu çeşit mantarları yemeklerde ya da soslarda kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Fakat yanında asla alkol almayın. Böyle mantarların yanında alkolün kokusu bile midenizin bozulmasına neden olabilir.
  ekolay
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 31 Eki 2009
 2. Cevap: yerseniz ölebilirsiniz

  Bize kuru fasulye pilav yeter ötesini boşverin :)))
   
 3. Cevap: yerseniz ölebilirsiniz

  :f30::f30:Gerçektende Pardus abi Türkiye'nin en gözde yemekleri kuru fasulye pilav...
   
 4. Cevap: yerseniz ölebilirsiniz

  Bunları yememek daha akıllıca değilmi Alemşah
  hoş listedekilerin hiçbirisi bana cazip gelmedi
  Çinliler düşünsün her bulduklarını yiyen onlar :f30:
   
 5. Cevap: yerseniz ölebilirsiniz

  bunlari çinlilere yedirmek lazımki azalsınlar:f40: :f40:
   
 6. Cevap: yerseniz ölebilirsiniz

  çin mutfağı oldum olası midemi bulandırmıştı bu iğrenç seyleri yemekte zaten çinlilerin işi anca:f102:

  emeğine sağlık :f40: :f40: