Yeniden Çekilecek İlk Türk Filmi

'Medya Bölümü' forumunda zamaneanne tarafından 5 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  Gösterime girdiği dönemde pek çok sinemaseverin beğenisini kazanan "Aşk Tesadüfleri Sever" dünyada yeniden çevrimi yapılan ilk türk filmi olmaya hazırlanıyor.

  Romanyalı Media Pro şirketi, “Aşk Tesadüfleri Sever filminin yapım haklarını satın aldı. Film, hikâyenin aslına sadık kalınarak yeniden çekilecek.

  Yönetmen Ömer Faruk Sorak, başrolünde Belçim Bilgin ve Mehmet Günsürü oynattığı “Aşk Tesadüfleri Sever filmi ile bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Sorakın yapım haklarını yurtdışına sattığı film, bir Amerikan-İngiliz hikâyesine dönüştürülecek ve böylece dünyada yeniden çevrimi yapılan ilk Türk filmi olacak.

  Böcek Yapımın sahibi Sorak, filmin yapım haklarını iki yıldır görüşme halinde olduğu Romanyalı Media Pro şirketine sattığını açıkladı: “Bir ön ödeme yaparak Aşk Tesadüfleri Severin haklarını aldılar.

  Önümüzdeki günlerde de ilk protokol anlaşması için Londrada görüşmeler yapılacak. Oyuncu seçimi ve hikâye adaptasyonunda Böcek Yapımın onayının alınacağını belirten Sorak ayrıca Media Pro şirketiyle farklı projeler için de görüştüklerini, Avrupa ve Türkiyede ortak işlere imza atacaklarını söyledi.