Yeni Volkswagen Özellikleri 2012

'Sosyal Konular' forumunda Sitem tarafından 27 Nisan 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Yeni Volkswagen Araba Özellikleri
  Volkswagen Sürücülerin rahatlığı ve güvenliği için neredeyse her her detayı düşünmüş.Yeni Volkswagenler Hiçbir yerde bulamayacağınız birçok özelliğe sahip . .İşte Volkswagenin yenilikçi özellikleri;

  Adaptif Hız Sabitleyici
  Adaptif Hız Sabitleyici, radar sensörleriyle 200 metreye kadar mesafedeki araçları tespit ederek sürücüyü belirli bir uzaklıkta tutuyor. Eğer sürücü frene basarsa ACC fren kuvvetini %30'a kadar destekliyor.

  Şerit Değiştirme Asistanı
  Şerit Değiştirme Asistanı, sürücünün kör noktalardaki araçları fark edebilmesini sağlıyor. Arka bölgedeki radar sensörleriyle geride kalan trafiği denetliyor.

  Yorgunluk Tespit Sistemi
  Saatte 130 km hızla giden bir araçta, sürücü yalnızca 5 saniyeliğine bile gözlerini kapasa, araç 180 metre boyunca kontrol dışı hareket eder. Volkswagenin Yorgunluk Tespit Sisteminde, direksiyon bölgesindeki sensörler 15 dakika boyunca sürücünün tepkilerini izliyor. Sürücü, yorgunluk yüzünden farklı tepkiler vermeye başlarsa sistem bunu otomatik olarak tespit ediyor ve hem görsel hem de sesli olarak sürücüyü mola vermesi için uyarıyor. Böylece direksiyon başında uyumak,forumdas.net Volkswagen sürücüleri için neredeyse imkânsız hale geliyor.

  Statik Viraj Farı
  Statik viraj farı, karanlık ve virajlı bir yolda seyrederken en keskin dönüşlerde dahi görüş açısını bir an bile kaybetmemeyi sağlıyor. (0-40 km arasında seyahat ederken dönüşlerde veya sinyal verildiğinde otomatik olarak yanar ve gideceğiniz yönü daha geniş bir açı ile aydınlatır.)

  TSI ve TDI Motor
  TSI ve TDI motor seçenekleri, performans ve ekonomiyi birlikte sunan tek motor teknolojisi..

  DSG Şanzıman
  Volkswagenin geliştirdiği 7 ileri vitesli DSG otomatik şanzıman.
  Hem otomatik vitesin konforu hem de manuel vitesin dinamizmi bir arada. Türkiyede ilk kez Volkswagen tarafından sunulan, patenti de Volkswagene ait DSG şanzıman teknolojisi, 300 milisaniyede vites değişimi yaparak, geçişleri hissettirmiyor ve manuel vites performansına erişiyor. Aynı zamanda daha az yakıt tüketimi sağlıyor.

  WOKS Güvenli kafalık sistemi
  Patenti Volkswagene ait olan WOKS sistemi ile sürücü ve yolcu için ekstra güvenlik sağlanıyor. "Kırbaç darbesi sendromuna" karşı, boyun ve omurilik zedelenmelerini önlemek amacıyla, kafalıkların içinde yer alan, sertliği optimize edilmiş köpükler, gövde ve başın koordineli olarak yavaşlamasını sağlıyor.

  Arka Park Kamerası
  Arka logonun içine bir kamera yerleştirdik. Bu kamera en ufak detayları bile içeriye görüntü olarak vererek park etmeyi bir zevk haline getiriyor.

  Park Asistanı
  Park Asistanı sayesinde park etmek istediğinizde yapmanız gereken tek şey var: Hiçbir şey yapmamak. Siz yalnızca pedalları kullanıyorsunuz, aracınız önce uygun park yerini bulduğunda uyarıyor. Sonra da ortalama 15 saniye içinde kendi kendini park ediyor.

  Görsel Park Desteği
  Yalnızca Volkswagen'de olan görsel park desteği, ön ve arka park mesafesini grafik olarak radyo ekranına yansıtır ve park etmeyi kolaylaştırır.

  Aktif Soğutmalı / Isıtmalı Koltukar
  Koltuklar içinde yer alan özel hava dolaşım sistemi sayesinde koltuklar yazın serin, kışın da sıcak.

  Kendi Kendini Tamir Eden Lastik
  Lastik, 5 cm çapındaki deliklere kadar, içindeki özel polimer sıvı sayesinde kendi kendini tamir ediyor. Bu sayede patlamadan veya değiştirmeye gerek kalmadan yola devam edebiliyorsunuz.