Yeni tasarımlar

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 16 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu


 1. Köpek Gezdiren Robot
  Geçtiğimiz günlerde ilk testleri yapılan bu robot, köpeklerini gezdiremeye fırsat bulamayanlar için tasarlanmış. Devrilmeyen, sensörleri ve navigasyonu sayesinde yolu bulabilen bu robotun eylül ayında satışa çıkarılması planlanıyor.
  [​IMG]

  Ördek Lamba
  Sebastian Errazuris’ in tasarımı
  [​IMG]

  Muz Ayakkabı
  Kobi Levi’ nin tasarımı.
  [​IMG]

  VW Kamp Çadırı
  1960′ ların ve 70′ lerin efsane aracı Wolksvagen panelvan şeklinde üretilen bu çadırlar, meraklılarından büyük ilgi görmüş.
  [​IMG]

  Sevgi Koltuğu
  Litvanyalı Rasa Baradinskien’ in tasarımı bu koltuk, kolları sayesinde oturanı kucaklayıp sevgi ortamı yapıyormuş.
  [​IMG]

  Pratik Mısır Tanesi Kesicisi
  [​IMG]

  Fonksiyonel Alet : Flexbook
  Hao-Chun Huang’ ın tasarımını yaptığı bu alet, özel yapısı sayesinde hem bilgisayar, hem tablet, hem de e-kitap olarak kullanılabiliyor. Katlanıp el boyutlarına gelebilen tasarıma Fujitsu firması destek veriyor.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Sınırsız İp Tırmanma Aleti
  MT firmasının geliştirdiği bu ilginç ürün ile sınırsızca, gücünüz yettiği yere kadar ip tırmanma hareketini yapabiliyorsunuz. Alet sizin temponuzu algılayıp ipi o tempoya göre döndürüyor, bu sayede en iyi kas çalıştırma egzersizi olan ip tırmanma hareketini çok daha verimli yapabiliyorsunuz.
  [​IMG]

  Halı Dışına Bastırmayan Tasarım
  Lise El Sayed’ in fikri.
  [​IMG]

  Ağaçlardan Dev Gitar
  Arjantinli çiftçi Pedro Martin Ureta’ nın ölen karısının anısına yaptığı gitar şeklindeki bu bahçe, tam 8000 ağacın dikilmesi ile meydana gelmiş. Çiftçi, uzunluğu 1.2 kilometreyi bulan bahçeyi tam 30 yılda bu hale getirmiş.
  [​IMG]

  Eriyen Ampul Tasarımı
  Keita Ogawa’ nın çalışması
  [​IMG]
    2. Cevap: Yeni tasarımlar

  Gölgeleme Sanatları
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Surattaki Tüm Kasları Çalıştıran Alet
  Yine ilginç bir Japon ürünü olan bu alet, suratınızdaki tüm kasları çalıştırarak yaşlanmayı geciktirmeyi vaat ediyor. Surata titreşim yayarak egzersiz yaptıran ve gerginleşmesini sağlayan aleti günde üç dakika kullanmanız yeterli.
  [​IMG]

  Rock n Roll Lamba Tasarımı
  Tasarım Denis Popenkov’ a ait.
  [​IMG]

  Beyin Kontrollü Kulaklar
  Japon teknolojisinin son ürünü olan bu icat, beyin dalgalarımızı algılayıp ona göre davranış sergileyebiliyormuş. Bir şeyden hoşlandığınızda veya konsantre olduğunuzda dikleşen kulaklar, rahatladığınızda veya normal zamanlarda öne eğiliyor. Ruh halinize göre şekil alan bu kulaklar, yakında Japonya’ da piyasada olacakmış.

  [​IMG]
  [​IMG]