Yeni Rekor

'Haberler' forumunda By RiZeLi tarafından 4 Nisan 2010 tarihinde açılan konu


  1. 17 yıllık futbol hayatı süresince hiç sarı ve kırmız kart görmeyen 'Pele Erol' lakabıyla anılan Erol Aydoğdu, Futbol Federasyonuna çağrıda bulunarak rekorunun tescil edilmesini istedi.

    Ordu'da 11 yılı profesyonel olmak üzere 17 yıllık futbol hayatı süresince hiç sarı ve kırmız kart görmeyen, futbolculuk döneminde ten renginden dolayı dünyaca ünlü futbolcu Pele'ye benzetildiği için 'Pele Erol' lakabıyla anılan Erol Aydoğdu, Futbol Federasyonu'na çağrıda bulunarak rekorunun tescil edilmesini istedi.

    1964-65 senesinde Mersin'de yapılan Türkiye Genç Takımlar Amatör Şampiyonası ile futbol hayatına başlayan, ardından 3 sezon amatör ligde, daha sonra da Orduspor'da 3 yıl amatör futbol oynadıktan sonra Mor Şimşekler'in A takımına yükselen Erol Aydoğdu, aralıksız 11 yıl forma giydi. Orduspor'dan sonra 1 yıl Gençlerbirliği'nde oynayan Erol Aydoğdu, futbol oynadığı yıllar içerisinde savunma oyuncusu olmasına rağmen hiçbir maçta sarı ve kırmızı kart görmedi.

    Futbol Federasyonu'na çağrıda bulunan Pele Erol lakaplı Erol Aydoğdu, bu durumun Türkiye çapında bir rekor olup almadığının araştırılmasını istedi. Dünya futbol tarihinde böyle bir durumun olup olmadığının araştırılmasını talep eden Aydoğdu, "Futbol hayatım boyunca hiç yedek kalmadan, amatörlük dönemim ve profesyonel olduktan sonra hazırlık maçları dahil Orduspor forması altında 570 maça çıktım. 17 yılda hiç sarı ve kırmıza kart görmedim. Bunun Futbol Federasyonu tarafından bir başka örneği var mıdır,

    yok mudur araştırılmasını istiyorum. Üstelik futbol hayatım boyunca seyirci tarafından kötü tezahürata da maruz kalmadım. Jübilemi Trabzonspor ile oynadığımız maçta yaptım" dedi.