Yeni Model VW Fox Pepper

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Yeni Model VW Fox Pepper

  [​IMG]


  Eğer volkswagen rahatından vazgeçemiyorsanız size güzel bir haberimiz var. Red Tornado adı verilen kırmızı renkli biber yeni VW Fox Pepper üretime hazır konsepti ile eskiye can vermeye hazırlanıyor. Volkswagen Fox Pepper küçük otomobil konseptini Sao Paulo’da görücüye çıkartıyor. 28 Ekim 9 Kasım 2014 tarihlerinde Sao Paulo Motor Show bünyesinde tanıtılacak olan VW Fox Pepper sportif bir yapıya sahip.

  15 inç elmas kesim alışımlı jantlar ve tavan-kanat-ayna kapaklarını siyaha kaplarken kırmızının hakimiyetini ön plana çıkarıyor. Çift egzos sistemine sahip olan Fox Pepper deri koltuklar, yeni bir oto halısı ve yine yeni bir direksiyon simidi ile farklı bir tasarım sergiliyor.

  1.6 litre, dört slindirli esnek yakıt motoru alırken 6 vitesli manuel şanzıman ile eşleştirilmiş. 9.8 saniyede 100 km hıza ulaşan ve 189 km/s maksimum hıza ulaşabilen bu spor arabada ABS ve hava yastığının yanısıra ek güvenlik özelliklerine de sahip. Yani ESC, TCS ve ASR’nin yanısıra bir elektronik diferansiyel kilidi bulunuyor.

  Pratik kullanıma ve ekonomik modellere duyulan ihtiyacı karşılamak için yeni modeller geliştiren VW eski Fox’u yeni Fox Pepper ile canlandırmaya hazırlanıyor.

  Bilindiği gibi Pepper biber anlamına geliyor. Biberi simgeleyen kırmızı rengin kullanıldığı bu spor araba adına oldukça uyum sağlıyor. VW Sao Paulo otomobil fuarında yeni fox pepper’a olan ilgiyi sayısal değerlere vuracak ve aldığı tepkiler doğrultusunda arabanın üretilip üretilmeyeceğine karar verecek.

  Eğer olumlu sonuçlar alınırsa -ki alınacağa benziyor- yeni VW Fox Pepper’ı önümüzdeki sene yollarda görmememiz için hiçbir neden yok.

  Yenilikçi ve oldukça çevreci olan Fox Pepper hava kirliliğini azaltmanın yolunu etanol yakıtını kullanmakta arıyor. Eğer ki araba üretime başlar ise Avrupa’da satışa sunulduktan hemen sonra Türkiye’de de yollara çıkacak gibi görünüyor.

  Yeni Model VW Fox Pepper resimleri

  [​IMG] [​IMG]