Yeni Moda Tak Çık Başortüleri

'Kadınca' forumunda EyLüL tarafından 26 Tem 2012 tarihinde açılan konu

  1. [​IMG]    Hamburglu bir Alman tasarımcı, sıradışı başörtüsü kolleksiyonuyla dikkatleri üzerine çekti.
    Karsten Gollnick elindeki hafif şeffaf, kenarları simli, mor renkli bir örtüyü havaya kaldırıyor ve şunları söylüyor.Saçlarınızı topladıktan sonra bu hazır başörtüsünü takabilirsiniz. Önce alnınıza sabitleyin, sonra ensenizden birkaç kez çekin. Şimdi de örtüyü katlayıp bol tutarak boynunuzda çevirin. İşte çoktan hazırsınız.

    Gollnick'in moda şovuna mankenlik yapan Aslı'nın kahverengi saçlarını örtmesi 15 saniye bile sürmedi. 29 yaşındaki Türk kökenli kuaför Aslı, Gollnick'in eşarplarından gayet memnun. Aslı Bu boneli bir baş örtüsü olduğu için kullanması çok rahat. Şapka gibi kafanıza geçirip örtüyü şal gibi boynunuza doluyorsunuz diye konuşuyor.

    Hamburglu tasarımcının reklam kampanyasının yüzü. Gollnick'in Hamburg'un tüm semtlerinde asılı reklam afişlerinde onun resimleri bulunuyor. Ama Aslı her zaman değil, sadece camiye gittiğinde ya da namaz kıldığında baş örtüsü takıyor.Karsten Gollnick'in eşarp tasarımlarını satmak için açtığı bir mağazası da var. Hamburg'un yabancıların yoğun olarak yaşadığı semti Veddel'deki dükkanının vitrininde birçok başörtüsü modeli sergileniyor.