Yeni Lara Croft

'Oyun Bölümü' forumunda Pardus tarafından 7 Mart 2010 tarihinde açılan konu


 1. Yeni Lara Croft Oyunun İlk Görüntüleri


  Erkek oyuncuların sevgilisi kadınların ise idolü olan Lara Croft, tüm gücüyle yeni macerası için hazırlanıyor. İşte bir sonraki Tomb Raider'dan ilk fotoğraflar

  Yaklaşık 15 yıldan beri hiç yaşlanmayan oyun dünyasının tescili güzeli Lara Croft, 9. macerasıyla dijital dünyaya geri dönüyor. Ancak, Croft'un bu macerasının adı ilk kez Tomb Raider olmayacak. Geçtiğimiz günlerde yeni yapımın adının Lara Croft And The Guardian Of Light olduğu açıklandı.

  Grafikleri nedeniyle büyük ilgi toplayan ancak kendini tekrar ettiği için aynı derecede eleştiri alan Tomb Raider Underworld'den sonra, yapımcı Crystal Dynamics seride devrim yapmaya karar vermişti. Anlaşılan yapımcı ekip bu işe Tomb Raider ismini değiştirerek başladı.
  [​IMG]

  Sadece isim değil oynanışta değişiyor

  Bir diğer ihtimal ise, ünlü kadın arkeoloğun yaratıcısı olan Toby Gard'ın Crystal Dynamics ile düştüğü ayrılık sonucu işinden istifa etmesi ve bu durumun yarattığı yasal sorunlar olabilir.

  Gerçek neden her ne olursa olsun, Tomb Raider'ın geleceğinde büyük değişiklikler olacağı kesin. Crystal Dynamics'in Lara Croft fan sitelerine özel olarak verdiği ekran görüntüleri ise bu değişimin ne kadar büyük olacağının kanıttı.

  Uncharted'la yarış
  Tomb Raider her ne kadar klasik bir seri olsa da, yeni nesil oyunların karşısında artık eskisi kadar ilgi görmüyor. Özellikle oynanış ve grafiğiyle ilgi çeken Uncharted serisi, Lara Croft'un en büyük düşmanı.

  Yapımcılar, bu diğer macera-arkeoloji oyununu zorlamak için, daha aksiyonlu ve gerçekçi bir Tomb Raider oyunu yapmak için uğraşıyor.

  Canınız sıkılmasın diye ortaklar bulunacak
  [​IMG]
  Tomb Raider ile özdeşleşen tek başına maceraya atılma düsturu Guardian Of Light'la son bulacak. Yapımcılar bu oyunda, Lara'nın yanına onunla birlikte savaşacak ortaklar hazırladı.

  Yapımda özel bir CO-OP sistemi bulunacak. Üstteki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi Lara kapıyı açmaya çalışırken yardımcısı da üstlerine gelen düşmanları etkisiz hale getiriyor. Oyunun yapısı bu tarz yardımlaşma sahnelerine uygun olarak hazırlandı.

  Aksiyon dolu bulmacalar

  Tomb Raider hep, oyuncuların yüreğini ağzına getiren maceralara ev sahipliği olmuş bir seridir. Ancak Underworld'ün fazlasıyla basit ve az aksiyonlu olması, oyuncular ve fanatikleri bir hayli kızdırmıştı.

  Guardian Of Light'da yapımcılar yeni bulmacalar ve aksiyon türleri denemeyi hedefliyor.

  Kamera açıları ve oynanış tarzı
  [​IMG]
  Fotoğraflarda en çok dikkat çeken yenilik ise, oynanışın ve kamera açılarının geçirdiği büyük bir değişim. Ekran görüntülerin hemen hepsinde klasik TPS görüntü açısının kullanamadığını fark ediyoruz.

  Crystal Dynamics yöneticilerinden, Darrell Gallagher oyunun adını açıklarlen, Guardian of Light'ın orjinal bir oynanışa sahip olacağını da belirtmişti. Şimdi akıllarda olan tek soruysa bu köklü değişiklikler seriyi tekrar yükseltecek mi yoksa, Lara Croft'ın sonu mu geliyor?