Yeni İphone'nun Bazı Özellikleri

'Teknoloji Haberleri' forumunda Merve tarafından 4 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Yeni Nesil İphone Hakkında Ortaya Çıkan Bilgiler

  Geçen sene için beklenen bazı değişiklikler bu sene gerçekleşecek gibi. Öncelikle yeni iPhone'un arka kasası artık cam olmayacak, metal bir kapağa sahip olacak. Ortaya çıkan yeni iPhone kasalarında arka taraftaki metal göze çarpıyor. Bu da iPhone'un arka tarafını sürekli olarak koruma derdinin biteceği anlamına geliyor.

  En önemli yenilik olarak göze çarpan detay ise ekranda. 4 inç olması beklenen yeni iPhone modelinin birkaç farklı yerden de 4 inç olacağına dair bilgiler geldi. Ortaya çıkan iPhone şemasında da yeni iPhone'un 4 inç olması dikkati çekti. Eğer doğru çıkarsa demek oluyor ki iPhone'lar yarım inç büyüyecek. 3.5 inç olan iPhone artık 4 inç ekrana ulaşacak ki bu da yeni akıllı telefonlar için oldukça ideal bir ekran boyutu.

  Şemada göze batan bir başka detay da öndeki FaceTime kamerasının yerinin değişmesi. Önden bakıldığında ahizenin solunda yer alan kamera şemaya göre sağ tarafa ve biraz daha uzağa alınmış. Nedenini tam olarak bilemesek de bu minik değişikliğin pozisyon olarak daha mantıklı olduğunu söyleyebiliriz.


  kaynak:milliyet