Yeni Doğan Bebeklere Nazar Duaları

'Dini Bilgiler' forumunda Semerkand tarafından 1 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. Yeni Doğan Bebeklere Nazar Duaları
  NAZAR DUALAR
  MÂŞÂALLAH LÂ KUVVETE İLLÂ BİLLÂH
  ((Hadisi şerifte, (Hoşa giden bir şeyi görünce, “Mâşâallah la kuvvete illa billah denirse o şeye nazar değemez) buyurdu.
  "Ve in yekadullezîne keferû leyuzlikûneke biebsarihim lemmâ semiu'z-zikre ve yekulûne innehu le mecnûnun ve ma huve illâ zikrun lil âlemîn."
  "Gerçekten o küfredenler Kur'an-ı işittikleri zaman az kaldı seni gözleriyle yıkacaklardı. "O, mutlaka bir mecnundur" diyorlar. Oysa Kur'an bütün alemler için büyük bir uyarıcıdır.." (Kalem Sûresi, 51-52)

  Bir hadis-i şerifte, (Sabah akşam, [Besmele ile] 3 defa “Bismillâhillezi lâ yedurru maasmihi şeyün fil Erdı ve lâ fissemâi ve hüvessemiul alim okuyan, büyü ve nazardan korunur) buyuruldu.

  (Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanin ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin)(( Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım)) tavizini, sabah akşam 3 defa okunup kendine veya hastaya üflenirse, nazardan, cin, şeytan ve hayvanların zararından korur.

  7 FATİHA SURESİ
  7 AYET-EL KÜRSİ
  7 KAFİRUN
  7 İHLAS
  7 FELAK
  7 NAS
  Allahın bereketli ismiyle; Allahım şunun gözünün keskinliğini ve tesirini gider ve zararını tamamen çürütüp yok et. Vereceği ve verdiği zararı önle ve tamamen tesirsiz hale getir ve yok et AMİN

  KUM BİİZNİLLAHİ TEÂLA((ALLAHIN İZNİYLE KALK))