Yeni doğan bebekler için okunacak dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 6 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. Yeni doğan bebekler için okunacak dua  Bebek için okunacak dua örneklerini paylaşıyoruz.


  Yeni Doğan Çocuk İçin Okunacak Dualar

  Yeni Doğan Bebeğin Kulağına ezan okur ve her türlü şeytan ve haşerattan, her türlü kötü nazardan Allah'ın tam kelimelerine sığınırım" diye dua eder.

  [​IMG]
  BİSMİŞAH ALLAH ALLAH

  Ya ilahi
  Ey uluların ulusu, yücelerin yücesi
  Ey kâinatın nuru, nur üstünde nur olan
  Kâinatı nuruyla yaratan
  Rahmet sende, kerem sende, lütuf sende, ihsan sende
  Ellerimizi açtık, boynumuzu büktük
  Sana açılan elleri, aşkınla çarpan gönülleri
  Allah Allah diyen dilleri boş çevirme
  Ey Rabbül âlemin sana hamd

  İki cihan serveri âlemlerin rahmeti Muhammed Mustafaya ve onun temiz pak Ehlibeyti olan Aliyyel Murtezaya, Fatıma-tül Zehraya, Hasan-ül Müçteba, Hüseyini Deşti kerbelaya selam ve salâvat olsun.

  Ya ilahi
  Okuduğumuz kur-anın hayrı rahmeti doğan çocuğumuzun üzerine olsun.

  Ya ilahi
  Sen doğan çocuğumuza sağlık, sıhhat, bereket nasip eyleyesin.
  Ömrünü uzun, yaşamını bereketli, kısmetini bol eyleyesin.

  Ya ilahi
  Çocuğumuzdan kazayı, belayı, afeti, tufanı, gam ve gasaveti uzak eyleyesin.

  Ya ilahi
  Doğan çocuğumuzu anasına, babasına bağışlayasın. Saklayasın, bekleyesin, âmâna, noksana uğratmayasın.

  Ey kerem sahibi
  Çocuğumuzun dertlerine deva, hastalıklarına şifa veresin, Görünür, görünmez kazayı, belayı uzak eyleyesin.
  Ey rahmeti bol olan, doğan çocuğumuza, toplumuna, ülkesine, tüm insanlığa hayırlı olmasını nasip eyleyesin.


  Ey bağışlaması sonsuz ve sınırsız olan, doğan çocuğumuzu iyi huylu, kötülüklerden uzak, içi dışı temiz, pak mümin kullardan eyleyesin.

  Ya ilahi

  Doğan bu çocuğumuzu Ehlibeytin nurundan, Oniki imamların ışığından ayırmayasın.
  Ey kâinatın nuru, sen doğan çocuğumuzu şeytanın şerrinden, zalimin zulmünden, kem gözlerin nazarından uzak eyleyesin.

  Üçlerin, Beşlerin, Yedilerin, Oniki imamların, Onyedi kemerbestlerin, kırkların hüsnü hürmetlerine nail eylesin.

  Yeni Doğan Bebeğin Kulağına ezan okur ve her türlü şeytan ve haşerattan, her türlü kötü nazardan Allah'ın tam kelimelerine sığınırım diye dua eder.

  BİSMİŞAH ALLAH ALLAH Ya ilahi Ey uluların ulusu, yücelerin yücesi Ey kâinatın nuru, nur üstünde nur olan Kâinatı nuruyla yaratan Rahmet sende, kerem sende, lütuf sende, ihsan sende Ellerimizi açtık, boynumuzu büktük Sana açılan elleri, aşkınla çarpan gönülleri Allah Allah diyen dilleri boş çevirme Ey Rabbül âlemin sana hamd İki cihan serveri âlemlerin rahmeti Muhammed Mustafa’ya ve onun temiz pak Ehlibeyt’i olan Ali’yyel Murteza’ya, Fatıma-tül Zehra’ya, Hasan-ül Müçteba, Hüseyin’i Deşti kerbelaya selam ve salâvat olsun.

  Ya ilahi Okuduğumuz kur-an’ın hayrı rahmeti doğan çocuğumuzun üzerine olsun. Ya ilahi Sen doğan çocuğumuza Sağlık, sıhhat, bereket nasip eyleyesin. Ömrünü uzun, yaşamını bereketli, kısmetini bol eyleyesin. Ya ilahi Çocuğumuzdan kazayı, belayı, afeti, tufanı, gam ve gasaveti uzak eyleyesin. Ya ilahi Doğan çocuğumuzu anasına, babasına bağışlayasın.

  Saklayasın, bekleyesin, âmâna, noksana uğratmayasın. Ey kerem sahibi Çocuğumuzun dertlerine deva, hastalıklarına şifa veresin, Görünür, görünmez kazayı, belayı uzak eyleyesin. Ey rahmeti bol olan, doğan çocuğumuza, toplumuna, ülkesine, tüm insanlığa hayırlı olmasını nasip eyleyesin. Ey bağışlaması sonsuz ve sınırsız olan, doğan çocuğumuzu iyi huylu, kötülüklerden uzak, içi dışı temiz, pak mümin kullardan eyleyesin.

  Ya ilahi Doğan bu çocuğumuzu Ehlibeytin nurundan, Oniki imamların ışığından ayırmayasın. Ey kâinatın nuru, sen doğan çocuğumuzu şeytanın şerrinden, zalimin zulmünden, kem gözlerin nazarından uzak eyleyesin. Üçlerin, Beşlerin, Yedilerin, Oniki imamların, Onyedi kemerbestlerin, kırkların hüsnü hürmetlerine nail eylesin.

  Doğan çocuğumuzu Muhammed Mustafa’nın şefaatine, Ali’yyel Murteza’nın inayetine nail eyleyesin. Fatıma ananın katarından, darından ayırmayasın. İmam Hasan, İmam Hüseyin, Hacı Bektaşi Veli’nin sevgisine nail eyleyesin. Duası bizden kabulü senden Gerçeğe Hü mümine ya Ali