Yeni Doğan Bebek Zeka Gelişimi

'Bebek Bakımı' forumunda Yasemin tarafından 1 Şubat 2013 tarihinde açılan konu


  1. Yeni Doğan Bebeklerde Zeka Gelişimi    Yeni Doğan bebeklerinzeka gelişimi henüz doğmadan başlar aslında Anne adayalrının sağlıklı ve düzenli beslenmesi Hamilelikte sigara ve alkol gibi alışkanlıklardan uzak durmak bol vitamin ağırlıklı beslenmek bebeklerin Zeka Gelişimini oldukça etkileyen faktörlerdir.

    Bebek doğdultan sonra ise Anne sütü zekayıçok fazla etkiliyor. Ancak bugüne dek yapılan çalışmalar, anne sütünün içeriğinin mi yoksa anne sütü veren annelerin genetik yapısının mı bebeğin zekasında etkili olduğu henüz belirlenemedi.Tek Bilinen gerçek var ki o da sağlıklı ve düzenli beslenmenin zeka gelişimi üzerinde son derece etkili olmasıdır.Yeni Doğan bebeklere söylenen şarkılar, ritmik melodiler, sevgi dolu bir ortam da çok faz önem teşkil ediyor.Bebek gelişiminde Çok erken yaşlarda kitaplara başlamak gerekli.Ayrıca Bebeğin zekasını geliştirecek bir oyuncak varsa, o da kitaptır.Bebeğinizi Dördüncü aydan itibaren bebeğinizi kitaplarla tanıştırabilirsiniz.

    [​IMG]

    Bebeğinizin Zeka gelişimine etkili olmak için Anne ve Babaların bebekler güzel ve eğitici zaman geçirmelei çok önemlidir.Buun sakın unutmayın güzel ve huzurlu bir Aile ortamı bebeklerin ve çocukların gelişiminde en fazla önem taşıyan etkenlerdir.